کد خبر: 621203
تاریخ انتشار :

مرحله سوم وام کرونا پرداخت می شود؟

در روز پنجشنبه هفته آینده یعنی 20 خرداد بیست و چهارمین مرجله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار 78 میلیون نفر واریز می شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

مبلغ این یارانه از ابتدا ثبات بوده یعنی همان 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر است.

از یارانه بیشتر خانوارها در این ماه 35 هزار تومان کسر می شود، چرا که در بهار پارسال 21 میلیون خانوار مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند.

اقساط این وام از تیر پارسال شروع شد و در خرداد 12 ماهه می شود، یعنی از تیر پارسال تا کنون این 21 میلیون خانوار 426 هزار تومان قسط وام کرونا پرداخت کرده اند.

مرحله دوم این وام نیز در پاییز پارسال پرداخت شد. در آن زمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود هفت میلیون خانوار را مشمول این وام دانست و به همین تعداد وام پرداخت کرد.

 اقساط مرحله دوم وام کرونا از یارانه معیشتی افراد کسر می شود و تا کنون شش قسط آن پرداخت شده است، یعنی 210 هزار تومان برای هر خانوار.

دو مرحله اول وام کرونا به پشتوانه یارانه نقدی و یارانه معیشتی بنزین پرداخت شد، آیا مرحله سوم این وام پرداخت می شود؟

کرونا فشار افتصادی روی خانوارها را بیشتر کرد و دولت برای کمک به معیشت خانوارها پرداخت وام کرونا را دستور کار قرار داد. دو مرحله آن را پارسال پرداخت کرد.

از آنجایی که واکسیناسیون کرونا شروع شده و حدود چهار میلیون نفر دوز اول واکسن کرونا را زده اند و در بودجه نیز مشخصا به پرداخت یارانه و وام اشاره نشده است پرداخت مرحله سوم احتمالا ضعیف به نظر می رسد؛ اگر چه که این اگر دولت بخواهد می تواند این وام را بپردازد. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما