کد خبر: 630468
تاریخ انتشار :

درمان کرونا دلتا در کودکان

علایم کرونای دلتا در کودکان را بشناسید | راه درمان کرونا دلتا

بسیاری والدین نسبت به علائم کرونا در کودکان و نوجوانان بی تفاوت هستند و این درحالی است که بیماری می تواند برای آنها خطرناک و عارضه آفرین شود.

علایم کرونای دلتا در کودکان را بشناسید | راه درمان کرونا دلتا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ایمن نگه داشتن بچه ها از جدیدترین نوع COVID-19 ( کرونای دلتا) از دغدغه تیم های پزشکی و والدین در این روزها است.والدین برای محافظت از فرزندان خود در برابر این تهدید همه گیر بخصوص کرونای دلتا که بسیار مسری تر است چه می توانند بکنند؟ متخصص بیماری های عفونی اطفال راهکارهای مختلفی برای محافظت کودکان در برابر کرونای دلتا را در جهان مکرر اعلام می کنند زیرا کرونای دلتا جوانان و کودکان و نوجوانان را بیشتر مورد حمله قرار داده است.

درمان کرونای دلتا در کودکان

نوع دلتا بسیار عفونی و مسری بوده است." "انتقال آن بسیار ساده تر از انواع قبلی است که ما دیده ایم.در حال حاضر ، ما اطلاعات دقیقی نداریم که میزان علائم دلتا در کودکان را نشان دهد. با این حال آمارها نشان می دهد که ابتلا کودکان به این نوع کرونا  به طور پیوسته در سراسر کشور افزایش یافته است.

علائم در کودکان بیشتر  سرفه ، عطسه ، آبریزش بینی ، ناراحتی معده ، سردرد و خستگی است . به طور کل بستری کودکان به دلیل ابتلا به کرونای دلتا در سراسر جهان افزایش یافته است .والدین بلافاصله با مشاهده علائم تنفسی در کودکان باید به پزشک مراجعه کنند.

دکتر کیقباد قدیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا در کودکان و نوزادان گفت: در موج جدید کرونا که از نوع سویه "دلتا" است، تعداد کودکان مبتلا در حال افزایش است.

وی افزود: سویه جدید بیش از سویه های قبلی کودکان و نوزادان را درگیر می کند و نیاز است والدین مراقبت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

قدیری با اشاره به تنوع علائم کرونای دلتا در کودکان گفت: این علائم شامل علائم سرماخوردگی مانند تب، گلودرد و آبریزش بینی و نیز علائم مشابه مسمومیت از جمله دل درد و اسهال و استفراغ است.

وی افزود: عمده علائم در حال حاضر بصورت علائم گوارشی است و والدین باید هوشیاری بالایی نسبت به شناسایی این علائم داشته باشند.

این فوق تخصص عفونی کودکان به افزایش عوارض ناشی از بیماری کرونا در کودکان هم اشاره کرد و افزود: در موج جدید کرونا در کنار افزایش مبتلایان، شاهد افزایش عوارض ناشی از این بیماری هم در کودکان هستیم که عمده این عوارض به شکل سندرم التهابی شامل بروز تب و دل درد و ... خود را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: فرق این عوارض با علائم در این است که علائم در زمان حضور ویروس در بدن خود را نشان می دهد، اما عوارض سندرم التهابی زمانی که کودک بطور کامل بهبود یافته و ویروسی در بدن او نیست، ظهور پیدا می کند.

قدیری افزود: متاسفانه در دسته ای از این کودکان این عوارض به شکل بیماریهای قلبی خود را نشان می دهد که خطرناک است.

وی افزود: این عوارض به دلیل شروع درمان دیرهنگام این کودکان ایجاد می شود و این امر ناشی از مراجعه دیرهنگام این کودکان به پزشک است.

قدیری تصریح کرد: بسیاری والدین نسبت به علائم کرونا در کودکان و نوجوانان بی تفاوت هستند و این درحالی است که بیماری می تواند برای آنها خطرناک و عارضه آفرین شود.

این فوق تخصص عفونی کودکان تصریح کرد: با توجه به این شرایط نیاز است والدین نسبت به شناسایی علائم کرونا در کودکان خود حساسیت بالایی داشته باشند.

وی افزود: از طرفی والدین باید از کودکان خود مراقبت بیشتری کرده و استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی را به آنها یاد بدهند.

قدیری خاطرنشان کرد: هنوز واکسنی برای کودکان و نوجوانان زیر 18 سال وجود ندارد و نیاز است این قشر از جامعه نکات مربوط به پیشگیری را بطور دقیق‌تری رعایت کنند.

داروی کرونا دلتا در کودکان

بیماری کرونا در کودکان خود به خود به سمت بهبودی پیش می‌رود به طوری که ۹۵ درصد نیاز به اقدامات درمانی ندارند.

دکتر علیرضا عطایی نخعی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با این حال در کودکان مبتلا به چاقی مفرط، نقص سیستم ایمنی و آسم ، کرونا جولان می دهد و نیاز حتمی به اقدامات درمانی است.

وی ادامه داد: کمتر از پنج درصد کودکان مبتلا به کرونا نیاز به بستری در بیمارستان پیدا می کنند و کمتر از یک درصد آنها باید در بخش مراقبت های ویژه بستری شوند.

این پزشک متخصص بیماریهای اطفال گفت: کرونا در اطفال هر سیستمی را می‌تواند درگیر کند اما شایع‌ترین علائم ابتلا به کرونا در کودکان، علایم گوارشی و ریوی است.

عطایی با بیان این که ویروس کرونا با علایم مختلفی در کودکان بروز می کند ولی میزان درگیری ریوی در کودکان شبیه به یک سرماخوردگی ساده است افزود: سرفه، تب طولانی، دل‌درد، اسهال، استفراغ، بی‌قراری و ضعف بدن دیگر علایم کرونا در کودکان  است اما اکنون علایم ویروس کرونا در کودکان به صورت گوارشی است.

منبع: رکنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها