کد خبر: 633564
تاریخ انتشار :

واکنش تند مجلس به گزارش ضد ایرانی گروسی

برنا/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در رابطه با گزارش خلاف واقع گروسی و بیانیه مشترک سه کشور اروپایی مبنی بر لزوم اجازه دسترسی ایران به سایت کرج گفت: اروپایی ها و آژانس رفتارهای دوگانه ای را در پیش گرفتند و این موضوع را بارها متذکر شدیم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفتگو با برنا در رابطه با گزارش خلاف واقع گروسی و بیانیه مشترک سه کشور اروپایی مبنی بر لزوم اجازه دسترسی ایران به سایت کرج گفت: اروپایی ها و آژانس رفتارهای دوگانه ای را در پیش گرفتند و این موضوع را بارها متذکر شدیم، می‌بایست با اروپایی ها و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با یک زبان قاطع سخن گفت، البته پس از حضور آقای گروسی در ایران این تصور میرفت که ایشان متناسب با رافت جمهوری اسلامی مواضع خود را اصلاح کنند اما متاسفانه در ادامه گزارش های مغرضانه خود شاهد گزارش خلاف واقع از سوی سازمان انرژی اتمی بودیم.

او ادامه داد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید رفتارهای که نشأت گرفته از سیاست اروپایی هاست را تغییر دهد آژانس باید موضع خود را در برابر ایران متناسب با تامین منافع طرفین در نظر بگیرد؛ آژانس باید خود را از زیر یوغ زیاده‌خواهان و سلطه گران خارج کند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اگر بنا دارد مورد اعتماد جامعه بین المللی واقع شود می بایست گزارش‌های غرض ورزانه را کنار بگذارد و یک رویکرد تخصصی و حرفه ای را در پیش بگیرد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه افزود: متاسفانه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رفتارهای سیاسی را شاهد هستیم گزارش گروسی را یک گزارش سیاسی و یک طرفه و فرصت طلبانه تلقی می کنیم و انتظار داریم، سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت امور خارجه موضع جدی در برابر این بیانیه اتخاذ کنند. 

او در پایان افزود: ایران اسلامی هیچگاه اجازه نداده و نخواهد داد که بازرس های آژانس خارج از چهارچوب و طبق میل خود دسترسی هایی را داشته باشند. حاضر نیستیم تحت هیچ شرایطی چهارچوب های جمهوری اسلامی را زیر پا بگذاریم و سزاوار نیست از همه اماکن ایران باخبر باشند. انرژی هسته ای ایران صلح طلبانه بوده و همچنان هم بر همین مدار حرکت خواهد کرد قطعاً پاسخ قاطع و قوی به سازمان بین المللی انرژی اتمی و سه کشور اروپایی خواهیم داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما