کد خبر: 636420
تاریخ انتشار :

افشاگری محسن رضایی درباره تحریم‌های داخلی

ایرنا/ معاون امور اقتصادی رییس جمهوری با بیان اینکه تحریم‌های داخلی ما چندین برابر بیش از تحریم‌های خارجی است، گفت: لازمه خیز بلند در تولید باز کردن غُل و زنجیرهایی است که به دست و پای کارآفرینان بسته است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محسن رضایی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از واحد های شهرک صنعتی غیردولتی صفادشت در شهرستان ملارد، افزود: با برطرف شدن این غل و زنجیر ها، جهش در تولید و سرمایه گذاری صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: نخستین تلاش ما در دولت سیزدهم این است که در کنار تحریم های ظالمانه آمریکا با سرعت بیشتری تحریم های داخلی که دست و پای کار آفرینان را بسته است، برطرف شود تا تولید دوباره رونق یابد.

رضایی به واحد بازدید شده صفا دشت اشاره کرد و گفت: همین مجموعه در زمان سخت ترین تحریم های غرب علیه کشور، یعنی دوره دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا تا کنون، مدرن ترین تجهیزات را توانسته است از کشورهای خارجی وارد کند و آماده جهشی بزرگ در تولید است.

معاون امور اقتصادی رییس جمهوری با اشاره به دغدغه واحدها در تهیه و تولید تجهیزات دست دوم خاطر نشان کرد: ما مقررات و ضوابط زیادی در کشور داریم که برخی از آنها در تعارض هستند که باید آنها را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کارآفرینان ما آماده خیز بلند در تولید ملی هستند، ادامه داد: حدود ۴۰ هزار مقررات و ۱۰ هزار قانون در کشور مصوب شده است که مربوط به پیش از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه این قوانین دست و پا تولیدکنندگان را بسته است، افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حل این چالش دایره تنقیح قوانین تشکیل داده اند و ما نیز در دولت سیزدهم موانع را شناسایی و بررسی می کنیم و از پیش پای کارآفرینان بر میداریم.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی معاون امور اقتصادی رئیس جمهوری، به همراه استاندار تهران امروز برای بازدید از چند واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی و رسیدگی به مشکلات آنها به شهرستان ملارد در غرب پایتخت سفر کرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما