کد خبر: 636425
تاریخ انتشار :

صدور حکم دادگاه بحرین علیه بانک‌های ایرانی + جزئیات

فارس/ یکی از مسؤولان ارشد دادستانی بحرین ضمن اعلام اینکه دادگاه عالی تجدیدنظر این کشور حکم صادره درباره بانک المستقبل و برخی بانک‌های ایرانی را تأیید کرده، احکام و جریمه‌های صادر شده را تشریح کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«وائل بوعلای» از مسؤولان ارشد دادستانی بحرین اعلام کرد، دادگاه عالی تجدیدنظر این کشور حکم دادگاه بدوی درباره محکومیت بانک مرکزی ایران و تعدادی دیگر از بانک‌های ایرانی، بانک المستقبل بحرین و شش نفر از مسؤولان آن را تأیید کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی بحرین «بنا»، وی گفت، همه متهمان این پرونده محکوم شدند. مقامات بانک المستقبل به دو سال حبس محکوم شدند به جز متهم شماره شش که حبس وی پنج ساله است. هر کدام از آنها یک میلیون دینار بحرینی جریمه شدند.

بوعلای افزود، بانک مرکزی ایران و دیگر بانک‌های ایرانی نیز هر کدام یک میلیون دینار بحرین جریمه شدند. همچنین حواله‌هایی به ارزش ۱۴۸ میلیون دلار، ۹۶۷.۹ میلیون دلار، ۵۳.۳ میلیون درهم امارات و ۲۳۵ میلیارد ریال ایران ضبط شد.

دولت بحرین در سال ۱۳۹۴ اعلام کرد که در حال اقدام برای تعطیل کردن شعبه بانک المستقبل در منامه است، این بانک در سال ۱۳۸۳ با سرمایه‌گذاری مشترک دو بانک ملی و صادرات و بانک «الاهلی یونایتد» بحرین تأسیس شد و با کسب مجوز از بانک مرکزی بحرین دفتر مرکزی خود را در منامه افتتاح کرد.

دادستانی کل بحرین پیش‌تر بانک مرکزی ایران را متهم کرده بود که از طریق بانک المستقبل برای انجام «معاملات مالی مشکوک» اقدام به پولشویی کرده است.

دادگاه‌های مربوط به این پرونده از آن زمان تا کنون ادامه دارد و تا به حال چندین بار حکم در رابطه با آن صادر شده است و هر بار ایران اتهامات را رد کرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets