کد خبر: 638904
تاریخ انتشار :

نشست کمیسیون مشترک برجام پایان یافت؛ مذاکرات ادامه دارد

نشست کمیسیون مشترک برجام که با حضور نمایندگان ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد تا درباره متون پیشنهادی ایران گفت‌وگو شود، دقایقی پیش پایان یافت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا تا دقایقی دیگر درباره نتیجه مذاکرات و ترتیبات اجرای ادامه گفت‌وگوها، توضیحاتی را ارائه خواهد داد.

نشست امروز که به درخواست طرف‌های اروپایی تشکیل شد، به دلیل رایزنی‌های دیپلماتیک هیات های شرکت کننده با اندکی تاخیر شروع به کار کرد. علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد کشورمان پیش از عزیمت به محل اجلاس به خبرنگاران گفت که مذاکرات پیرامون متون پیشنهادی ایران ادامه دارد.

ایران چهارشنبه شب متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه و مسائل هسته‌ای به طرف‌های مقابل ارائه کرد. علی باقری در گفت‌وگو با خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که طرف‌های مقابل بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به یک جمع‌بندی برای ورود به گفت‌وگوهای جدی با جمهوری اسلامی ایران در مورد دو سندی که ارائه شده برسند.

 با این حال اروپایی‌ها خواستار بازگشت به پایتخت‌ها برای بررسی متون پیشنهادی ایران هستند. جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که  اگرغرب حسن نیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما