کد خبر: 639798
تاریخ انتشار :

رُک‌گویی رئیس شورای شهر درباره علت آلودگی تهران

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مهدی چمران، رئیس شورای شهر ششم تهران اخیراً طی سخنانی در جلسه شورای شهر با بیان اینکه بدون افزایش بودجه حمل و نقل عمومی برای شهر تهران نمی‌توان کاری کرد، گفته است: با بودجه کنونی در حد خرید ۱۶۵ اتوبوس می توان کار کرد که در مقایسه با ۲ هزار اتوبوسی که در چهار سال گذشته از رده خارج شد، قابل قیاس نیست.

به گزارش ایرنا، او می‌افزاید:

"نبود حمل و نقل عمومی و استفاده بیش از حد از اتومبیل شخصی و برگزاری موارد خاص مانند نمایشگاه ها افزایش آلایندگی‌ در پایتخت را در پی داشته است."

*آنچه که مهندس چمران در بحث علل آلودگی هوای تهران گفته، مسئله مبتلی‌به تمام پایتخت‌های کلان جهان است.

در این باره البته قوانین مهمی مثل تشویق کنار گذاشتن خودروهای شخصی در روزهای آلوده و حتی تعیین محدودیت برای خودروهای تک سرنشین نیز در برخی کشورهای پیشرفته جهان وجود دارد.

قوانینی که توجه به آنها در کنار تلاش برای گسترش حمل و نقل عمومی و اختصاص بودجه‌های لازم به این مسئله یک ضرورت است.

چمران پیش از این در سخنانی پیرامون مسئله حمل و نقل عمومی گفته بود:‌ متأسفانه ۸ سال است که هیچ واگنی به مترو تهران افزوده نشده و تعداد اندکی هم که اعلام کردند به این ناوگان اضافه شده مربوط به دوره‌های قبل بوده که تهیه و خرید آن صورت گرفته است.

او در مقطعی دیگر نیز در بیان کارنامه شورای شهر اصلاح‌طلبان تأکید کرده بود که اصولگرایان تهران را با ۶ هزار اتوبوس تحویل شورای پنجم دادند و اکنون تنها ۲ هزار اتوبوس در تهران فعال است!

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما