کد خبر: 640760
تاریخ انتشار :

واکنش تند ایران به اظهارات خصمانه انگلیس

ایسنا/ سفیر ایران در انگلیس در واکنش به اظهارات یک مقام امنیت داخلی این کشور تاکید کرد: از خصومت ورزی هیچ کشوری هراسان نخواهیم شد و بر تامین امنیت و حفظ منافع ملی کشورمان اصرار کرده و بر اصول خود پایمردی و ایستادگی خواهیم کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محسن بهاروند در واکنش به اظهارات اخیر دامیان هیندز معاون وزیر کشور و امنیت داخلی بریتانیا در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ما از خصومت با هیچ کشوری که با آن رابطه دیپلماتیک داریم استقبال نمی کنیم. احترام متقابل و منافع متقابل از اصول سیاست خارجی ایران است. در عین حال از خصومت ورزی هیچ کشوری هم هراسان نخواهیم شد و بر تامین امنیت و حفظ منافع ملی کشورمان اصرار کرده و بر اصول خود پایمردی و ایستادگی خواهیم کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دامیان هیندز وزیر امور امنیت داخلی و مرزهای انگلیس مدعی شده بود: روسیه، چین و ایران از جمله "کشورهای متخاصم" هستند که نگرانی‌های امنیتی سایبری برای بریتانیا ایجاد می‌کنند.

وی این کشورها را به راه‌اندازی "کمپین‌های اطلاعات نادرست" متهم کرد.

وزیر امور امنیت داخلی و مرزهای انگلیس در اظهارات خود گفته بود: سه کشوری که برای شما نام بردم، دارای قابلیت و توانایی فیزیکی نیروی انسانی و حضور گسترده سایبری هستند که می‌توانند در مقیاسی گسترده مستقر شوند.

وی همچنین گفته است که کره شمالی چهارمین کشور متخاصم است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما