کد خبر: 640910
تاریخ انتشار :

پیش‌بینی جدید قیمت دلار در بازار | دلار بالا می‌کشد؟

قیمت دلار در بازار روز گذشته کاهش پیدا کرد، اما معامله گران سرنوشت قیمت دلار در بازار ارز امروز ۸ دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش بینی کرده اند؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اقتصادنیوز نوشت: قیمت دلار آمریکا روز گذشته در محدوده ۲۹ هزار و ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان نوسان کرد و در انتهای روز در قیمت ۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان بسته شد. رگبار اخبار مثبت برجامی در این چند زور باعث زلزله‌ای در بازار دلار شده است که طبع آن اسکناس آمریکایی در حال ریزش است.

ردپای برجام در بازار ارز تهران

اخبار برجام این روز‌ها به شدت مورد توجه معامله گران بازار ارز قرار می‌گیرد. شب گذشته نورنیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی نوشت: چین و روسیه قبلا احساس میکردند که دولت ایران آن‌ها را ابزاری برای بهبود روابط با غرب میداند، حال، اما با رفع نگرانی‌هایشان درباره برنامه هسته‌ای ایران و باور به رویکرد واقعی دولت سیزدهم در همکاری با شرق، با ایفای نقش مثبت در مذاکرات وین بدنبال اثبات «شکست تحریم‌های آمریکا» هستند.

در کل بازار ارز تهران به اخبار رسیده از برجام خوشبین است و همین اخبار می‌تواند به روند کاهشی قیمت دلار در بازار امروز دامن بیشتری بزند. برخی معامله گران باور دارند که با توقف موقت مذاکرات وین، راه برای نوسان گیری موقت افزایشی‌ها فراهم خواهد شد. دسته‌ای باور دارند احتمال وقوع توافق هسته‌ای بالا رفته است و دارندگان ارزی تلاش خواهند که پیش از این اتفاق، دلار خود را به هر شکل در بالاترین قیمت‌ها به فروش برسانند.

برنده اصلی بازار ارز

برنده اصلی بازار ارز در روز‌های اخیر، خالی فروشان ارزی بوده اند که توانسته اند با افزایش فعالیت خود در معاملات اعتباری و فروش ارز در قیمت‌های بالا، کسب سود کنند. آنچنان که دوشنبه شب بسیاری از معامله گران، دلار خود را در محدوده ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومانی به فروش رساندند. دیروز نیز در بیشتر اوقات روز اوضاع به کام خالی فروشان ارزی بود. در انتهای روز که کمی قیمت دلار افزایشی شد، بار دیگر خالی فروشی شدت گرفت و دلار در محدوده ۲۹ هزار و ۷۰۰تومان به فروش رفت.

در صورتی که در روز جاری، دلار بالای محدوده ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان باقی بماند، خالی فروش‌ها ناچار خواهند شد که برای تحویل ارز در موقعیت خریدار قرار بگیرند. این موضوع می‌تواند به عنوان عامل تحریک کننده در بازار عمل کند و قیمت دلار را در مسیر صعودی قرار دهد. با این حال، نزول دلار به زیر محدوده ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان یک روز طلایی دیگر را برای خالی فروشان رقم خواهد زد.

اما معامله گران سرنوشت قیمت دلار در بازار ارز امروز ۸ دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی شب گذشته ۸ هزار و ۱۱۰ تومان اعلام شد که نسبت به معاملات نقدی روز دوشنبه ۱۰ تومان پایین‌تر بود قیمت طلایی درهم نیز شب گذشته بر روی ۸ هزارو ۱۲۰ تومَان قرار گرفت. معامله گران معتقدند قیمت درهم بالای این عدد برسد، رسیدن آن به ۸ هزار و ۱۶۰ تومان نیز محتمل است.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی شب گذشته بر روی ۲۹ هزار و ۷۲۰ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی دوشنبه شب ۲۴۰ تومان پایین رفته بود؛ بنابراین معامله گران دلار فردایی قیمت دلار امروز چهار شنبه ۸ دی ۱۴۰۰ را نزولی پیش بینی کرده اند.

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات روز گذشته قیمت دلار تا محدوده ۲۹ هزار و ۴۸۰ تومان عقب نشینی کرد. اما در نهایت این اسکناس آمریکایی در ساعت ۲۰:۵۹ دقیقه به وقت تهران بر روی ۲۹ هزار و ۵۷۰ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دوشنبه شب ۲۰۰ تومان افت کرده بود.. دوشنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی ۲۹ هزار و ۷۷۰تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال کاهش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز ۸ دی ۱۴۰۰ پایین می‌رود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets