کد خبر: 641765
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفتگوی نامه‌نیوز با احمد کریمی اصفهانی

دولت نقدها را نپذیرد در جا می‌زند

فعال سیاسی اصولگرا گفت: دولت باید بپذیرد در کار اقتصادی اش نتوانسته آن وحدت رویه را داشته باشد و این موضوع موجب شده که امروز شاهد گرانی های متعدد در حوزه کالا و خدمات باشیم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: دولتمردان به ویژه رئیس جمهور این روزها معتقدند «برخی دنبال یأس افکنی و ترویج ناامیدی نسبت به خدمات و اقدامات دولت در جامعه هستند»، حال آنکه کارشناسان و تحلیلگران می گویند «این یأس ناشی از عملکرد خود دولتمردان و به طور مشخص تیم اقتصادی دولت است که نتوانسته به شعارهایی که می داد جامه عمل بپوشاند.»

احمد کریمی اصفهانی در گفتگو با نامه‌نیوز درباره تلاش عده‌ای برای مأیوس‌سازی جامعه از خدمات دولت گفت: اگر نقدی نباشد و دولت فکر کند هر آنچه انجام می دهد هیچ کس نباید صحبت کند، قطعا بداند نردبان ترقی را بالا نخواهد رفت. دولت باید نقدهای کارشناسی را بپذیرد وگرنه در جا می‌زند.

وی افزود: دولت نباید درباره کسانی که نقادی می کنند بگوید «آنها دارند بذر یأس در جامعه می پاشند». بعضی ها به لحاظ عملکرد، تیم دولت را هماهنگ نمی دانند. به عنوان نمونه معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام کرد «یارانه ها دو برابر می شود» اما فردای آن روز یکی دیگر از اعضای تیم اقتصادی دولت بیان کرد«این اختیار فقط با معاون اول است».

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اختلاف بین اعضای تیم اقتصادی دولت اظهار کرد: قبل از اعلام هر تصمیمی باید بررسی لازم کارشناسی درباره آن موضوع انجام شده باشد و بعد اعلام کنند. افزایش 25 درصدی قیمت دلار از آغاز شروع کار دولت آقای رئیسی به همین نسبت تورمی در جامعه ایجاد کرد چون دلار تعیین کننده قیمت تمامی کالاها است. آیا نمی توان در این رابطه چیزی نگفت؟ معتقدم دولت باید هم از کسانی که دلسوز جامعه و نظام هستند تشکر کند و نقدهای آنها را درباره این موضوع ترتیب اثر دهد.

وی افزود: ما امکانات داریم و توانمند هستیم به دولت نیز مکرر اعلام کردیم «اول تصمیمات را از جوانب مختلف کارشناسی بررسی و سپس اعلام کنند». اینکه تصمیمات رسانه ای شود، فضای اقتصادی به هم بریزد اما بعد آن تصمیمات عمل نشود، خودش ایجاد یأس در جامعه می کند. مثلا گفته شد «قیمت خودرو کاهش پیدا می کند» اما بعد مدتی می بینیم خود دولت روی گرانی خودرو صحه می گذارد.

دبیرکل انجمن های اسلامی اصناف و بازار گفت: بارها درباره اهمیت قیمت مرغ در زندگی مردم صحبت شد اما آیا دیدیم قیمت مرغ ارزان شود؟ خیر هر روز شاهد افزایش قیمت مرغ بودیم. در کل اگر دولت نخواهد این صحبت ها را بپذیرد و نام آنها را بهانه و یأس بگذارد، دیگر هیچ دلسوزی به خودش اجازه حرف زدن نمی دهد اما اگر دولت اجازه حرف زدن داد و به این حرف ها گوش کرد، قطعا نقادان راهکار هم برای حل مشکلات دارند، البته اگر از آنها خواسته شود.

کریمی اصفهانی بیان کرد: دولت باید بپذیرد در کار اقتصادی اش نتوانسته آن وحدت رویه را داشته باشد و این موضوع موجب شده که امروز شاهد گرانی های متعدد در حوزه کالا و خدمات باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما