کد خبر: 646936
تاریخ انتشار :

عیدی|عیدی بگیران|عیدی افزایش

بازنشستگان جامانده از عیدی به زودی عیدی خواهند گرفت!+توضیح

بازنشستگان جامانده از عیدی در چه تاریخی عیدی‌شان را خواهند گرفت؟!

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به دنبال پیام‌های برخی از بازنشستگان مبنی بر دریافت نکردن عیدی، مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری توضیحاتی دراین‌باره داد.

علی خدامی،مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در راستای مصوبه هیئت وزیران، دستورالعمل نحوه محاسبه و پرداخت عیدی سال ۱۴۰۰ تهیه شد و واریز مبلغ عیدی طبق آن انجام گرفته است.

وی توضیح داد: طبق مصوبه مورخ ۲۷ بهمن هیئت‌وزیران، برای بازنشستگان و موظفینی که پرداخت حق عائله‌مندی و اولاد آنها برعهده صندوق بازنشستگی کشوری است و در لیست حقوق بهمن ماه به آنان حقوق پرداخت شده است، مبلغ ثابت ۱۶ میلیون ریال به عنوان عیدی سال ۱۴۰۰ پرداخت شده است و در صورت وجود چندین وظیفه‌بگیر از یک دفتر کل، مبلغ فوق به صورت مساوی بین وظیفه بگیران تقسیم می‌گردد.

خدامی افزود: علاوه بر این مبلغ، به بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که بر اساس ردیف بودجه تعریف‌شده در سیستم به آنها عائله‌مندی تعلق می‌گیرد، حداکثر تا سقف چهار میلیون ریال پرداخت شده است.

به گفته وی، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که بر اساس تعاریف مندرج در سیستم، حق اولاد از طرف صندوق به آنها پرداخت می‌شود؛ به ازای هر فرزند مبلغ ثابت یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال پرداخت شده است.

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین افزود: احکامی که در نیمه دوم بهمن تا قبل از تاریخ مصوبه هیئت وزیران به صورت قطعی و جاری تغییر پیدا کرده، ولیکن عیدی آنها در پایان بهمن کارسازی نشده است؛ حسب پردازش، احکام عیدی آنها در اسفند ۱۴۰۰ کارسازی خواهد شد.

خدامی افزود: دستگاه‌هایی که فاقد ردیف بودجه‌ای هستند، می‌بایست طبق رویه هر ساله، رأساً نسبت به کارسازی عیدی به حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران خود اقدام کنند و صندوق بازنشستگی کشوری در این خصوص، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها