کد خبر: 648141
تاریخ انتشار :

جزئیاتی درباره سامانه‌های جدید موشکی سپاه

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: بُرد موشک‌ها در سامانه‌های جدید موشکی افزایش یافته و قابلیت مانور پذیری آن ارتقا پیدا کرده است به گونه ای که این سامانه‌ها از جنگ الکترونیک گریز پذیرند و قدرت انفجار و تخریب آن‌ها نسبت به سامانه های قبلی چندین برابر شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دریادار پاسدار علیرضا  تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در هشتمین مرحله الحاق تجهیزات تخصصی دفاعی شناوری، موشکی و به نیروی دریایی سپاه با اعلام خبر الحاق زیرسطحی‌های هوشمند برای نخستین بار به سازمان رزم این نیرو گفت:  الحاق زیر سطحی های هوشمند به سازمان رزم ندسا توان بازدارندگی ما را برای مقابله با تهدید های زیرسطح، به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.

وی افزود: با این اقدام فصل جدیدی از توان و قدرت نظامی در مأموریت های نیروی دریایی سپاه رقم خواهد خورد.

دریادار تنگسیری با اشاره به ویژگی های شناورهای جدید نیروی دریایی سپاه اظهار کرد:  قدرت مانور پذیری عملیاتی بالاتر نسبت به شناورهای قبلی، ماندگاری و تاب آوری،‌ افزایش سرعت تا 95 نات و همچنین قابلیت حمل و شلیک موشک از ویژگی‌های منحصر به فرد شناورهای جدید رزمی نیروی دریایی سپاه است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین با بیان اینکه در حوزه موشکی هم به قابلیت های نوینی دست‌یافته ایم، گفت: بُرد موشک‌ها در سامانه های جدید موشکی افزایش یافته و قابلیت مانور پذیری آن ارتقا پیدا کرده است به گونه ای که این سامانه‌ها از جنگ الکترونیک گریز پذیرند و قدرت انفجار و تخریب آن‌ها نسبت به سامانه های قبلی چندین برابر شده است.

وی افزود: از 2 سال گذشته تاکنون در مراحل هشت گانه الحاق تجهیزات تخصصی و دفاعی،‌ تعداد انبوهی از شناورهای کلاس‌های مختلف، سکوهای پرتاب موشک ساخت داخل و اژدرهای زیرسطحی هوشمند وارد سازمان رزم نیروی دریایی سپاه شده است که حاصل تلاش عزیزان ما در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دانش بنیان ها و نیروی دریایی سپاه است که با حمایت فرمانده محترم کل سپاه صورت گرفته است.

دریادار تنگسیری در پایان خاطرنشان کرد: تمامی تجهیزات و سامانه هایی که در دوسال اخیر به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه ملحق شده و امروز بخشی از آن‌ رونمایی می‌شود نتیجه زحمات شبانه روزی و خستگی ناپذیری دانشمندان جوان انقلابی این مرز و بوم است که در زمان شدیدترین تحریم‌های ظالمانه دشمنان و در جنگ تحریمی ساخته شده‌ اند و این روند همچنان تداوم خواهد داشت.

همچنین سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در هشتمین آیین الحاق تجهیزات شناوری، موشکی و زیرسطحی به نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه خداوند متعال را شاکریم که در حماسه‌ای دیگر، یک حرکت جدید که برازنده نیروی دریایی سپاه است را شاهد هستیم،گفت: تاریخ و حوادث جهان به ما آموخت که لحظه‌ای غفلت به اندازه یک تاریخ پشیمان کننده خواهد بود ؛ برخی لحظه‌ها به اندازه تاریخ اهمیت دارد، همانند دفاع مقدس که اگر با دست‌های خالی به میدان نمی‌رفتیم امروز سرنوشت دیگری داشتیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر خون‌های پاک شهیدان به زمین ریخته نمی‌شد ،  خانواده های شهدا صبوری نمی‌کردند و ملت غیور ایران استقامت نمی‌کرد، امروز سرنوشت دیگری داشتیم، گفت:  اما همه ما به خدا توکل کردیم و در مقابل دشمن، آرایش دفاعی گرفتیم که کرامت ملت محفوظ ماند.

وی افزود: از دفاع مقدس و این تاریخ حیات بخش درس‌های بزرگی گرفتیم و آموختیم که در نظام جهان ، جایی برای  ضعیفان نیست و اگر نظام و کشوری ضعیف باشد، حیثیت و شرافتش غارت می‌شود، به این خاطر که اشرار عالم به ملت‌های ضعیف رحم نمی‌کنند و آن‌ها را فرو می‌ریزند.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه مستکبران عالم تنها زبان قدرت را می‌فهمند و به آن احترام می‌گذارند گفت: این تجربیات گرانسنگ که محصول خون شهیدان است،‌ به طور قطع برای ما مهم و درس آموز  و حاوی این پیام است که باید قدرتمند باشیم تا امنیت‌مان در همه حوزه‌ها حفظ شود.

وی در ادامه تاکید کرد:  همت و تلاش فرزندان دانشمند ایران اسلامی و عنایات و امدادهای الهی به آنان در توان افزایی دفاعی کشور اعم از پرتاب ماهواره به فضا و ساخت سامانه های زیرسطحی هوشمند، دست متجاوزان و دشمنان به ایران اسلامی را قطع کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اندیشه‌ های حرکت آفرین حاصل تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای عزیز است که راه سرافرازی،‌ عزت و قدرت را به ما می‌آموزد افزود:  همه ما سربازان امام و رهبرمان هستیم و آموخته ایم  باید قوی باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برای کسانی که دشمن را می‌شناسند،‌تحریم معنایی ندارد اظهار کرد:  برای جوانان ما که این تجهیزات را در عصر تحریم‌های شدید و ظالمانه دشمن ساخته‌اند،‌ حصارهای تحریم سست است و آنان تحریم را بی اثر و خنثی نموده‌اند.

سرلشکر سلامی با بیان  اینکه جوان و نو شدن قدرت برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: روش های جدید در قدرت افزایی نظام اسلامی برای ما مهم است که امروز با الحاق زیر سطحی‌های هوشمند،‌ هندسه قدرت نیروی دریایی سپاه یعنی سطح، بالا سطح، زیرسطح و ساحل، کامل شد.

وی همچنین در حاشیه آیین الحاق تجهیزات تخصصی دفاعی به نیروی دریایی سپاه گفت: امروز نیروی دریایی ما هم در بعد شناورهای با سرنشین، بدون سرنشین و موشک اندازها و موشک‌هایی در بردهای تاکتیکی و فراتر از برنامه‌های تاکتیکی و نیز در قدرت زیرسطحی و هم رزم در بالای سطح با استفاده از شناورهای سطحی، نقطه قوت قدرتمندی برای صحنه‌های احتمالی دفاع در مقابل دشمنان شده و قدرت نوین دریایی را به نمایش می‌گذارد.

سلامی افزود: این دستاورد بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت ایران و برادران بزرگوارمان در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صمیمانه تبریک می گویم.

فرمانده کل سپاه دستاوردهای دفاعی رونمایی شده در مراسم امروز را محصول دانش و توان بومی توصیف و تصریح کرد: این دستاوردها حاصل مجاهدت و تلاش علمی و فناورانه دانشمندان و مهندسان ما در موسسه‌های دانش بنیان ، سازمان جهاد و تحقیقات خودکفایی نیرو و  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، کاملاً ایرانی و نشان دهنده آن است که ما تصمیم گرفته ایم با قدرت خودمان از خودمان دفاع کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید