کد خبر: 650249
تاریخ انتشار :

واکنش رئیس مجلس به گرانی کالاها

خانه ملت/ رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ریشه گرانی‌ها در تورم ناشی از عملکرد دولت های پیشین است، گفت اما این مسأله وظیفه دستگاه‌های مربوطه را در کنترل قیمت‌ها نفی نمی کند و امیدوارم تلاش های شبانه روزی آنها در مهار زدن بر افسار گرانی‌ها هرچه زودتر به نتیجه برسد و نگرانی‌های مردم در تأمین معیشت برطرف شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 فروردین ماه) در نطق پیش از دستور خود، فرا رسیدن سالروز ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) را به تمامی مردم عزیز ایران و عموم محبان و شیعیان آن حضرت در سراسر جهان، تبریک و تهنیت می گویم.

نمایندگان مجلس نزدیک ترین نمونه از مسئولان کشوری به مردم هستند/ نمایندگان باید رهنمودهای رهبری را باید به طور ویژه نصب العین قرار دهند 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام، مجموعه ای از تذکرهای اخلاقی عمیق و توصیه های کاری دقیقی بود که راه عبور از مسیر پرپیچ و خم کارآمدی نظام را نشان می دهد، گفت: در نظر داشتن رضای الهی در کارها، پرهیز از رفتارهای نمایشی، دوری از غرور و انفعال و مغتنم شمردن فرصت، مسئولیت تکلیفی برای عموم مسئولان کشور محسوب می شود اما نمایندگان محترم مجلس این رهنمودها را باید به طور ویژه نصب العین قرار دهند چرا که در بسیاری از مناطق کشور، نمایندگان در نظر مردم نزدیک ترین نمونه از مسئولان کشوری هستند و کار درست و غلط یک نماینده نقشی مؤثر در اعتماد مردم به کلیت نظام خواهد داشت.

وی ادامه داد: علاوه بر این، رهبر معظم انقلاب توصیه کاری مهمی نیز در این دیدار بیان کردند که بخش هایی که مربوط به مجلس است حتما مورد توجه همه نمایندگان قرار خواهد گرفت اما در این بین با توجه به اهمیت زیاد برنامه هفتم توسعه، ضروری است توضیح داده شود که مجلس یازدهم معتقد است با تعیین پیشران اصلی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید مدل برنامه نویسی برنامه هفتم متحول شود تا به جای کلی گویی و تصویب مجموعه ای از احکام آرمانی غیرقابل دستیابی، برنامه ای عملیاتی را تصویب کنیم که همه ظرفیت های کشور را بر اولویت های مشخص، هماهنگ و هم افزا کند.

عملکرد دولت های پیشین، وظیفه دستگاه های مربوطه در کنترل قیمت ها را نفی نمی کند​

قالیباف در ادامه با اشاره به اینکه در همین راستا از سال گذشته بحث های کارشناسی در کمیسیون های مجلس و مرکز پژوهش ها صورت گرفته و مجلس آماده است هماهنگ و هم افزا با دولت در اسرع وقت این برنامه را به تصویب برساند، اظهار داشت: ان شاءالله با عمل به توصیه های اخلاقی، شخصی و اجتماعی رهبر معظم انقلاب و توصیه های کاری ایشان بتوانیم بیش از پیش در ایفای وظیفه مسئولیت خود در پیشگاه مردم سربلند باشیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان گفت: در ادامه، نکته بسیار مهم دیگری که لازم است مورد توجه مسئولان اجرایی قرار گیرد، وضعیت گرانی ها مخصوصا اقلام اصلی، معیشت و رفاه مردم است. درست است که ریشه گرانی ها در تورم ناشی از عملکرد دولت های پیشین بوده اما این مسأله وظیفه دستگاه های مربوطه را در کنترل قیمت ها نفی نمی کند و امیدوارم تلاش های شبانه روزی آنها در مهار زدن بر افسار گرانی ها هرچه زودتر به نتیجه برسد و نگرانی های مردم در تأمین معیشت برطرف شود.

دولت هایی که در برابر قتل فلسطینیان سکوت کرده اند، همدست جنایتکاران هستند

وی همچنین به محکوم کردن اقدام صهیونیست ها در کشتار فلسطینیان و هتک حرمت مسجدالاقصی پرداخت و گفت: کشتار هدفمند مردم مظلوم فلسطین به دست جنایتکاران صهیونیست و هتک حرمت مسجدالاقصی را به شدت محکوم کنیم که این قبیل اقدامات بیانگر ترس روزافزون رژیم اشغالگر صهیونیستی از مقاومت شجاعانه مردم فلسطین است. به اشغالگران هشدار می دهیم که آتش خشم تاریخی مسلمانان از هر زمانی شعله ورتر شده و مجازاتی سخت و در هم کوبنده در انتظار آنها است.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه خون شهید، راه حق را آشکار، مجاهدان فی سبیل الله را مصمم و صف منافقان را از مؤمنان جدا می کند، گفت: فلسطین بیدارتر از همیشه است و ناقوس مرگ اشغالگران و متجاوزان به صدا درآمده است. جوانان مسلمان به خصوص جوانان مجاهد فلسطینی به لطف خداوند، انتقام برادران و خواهران خود را از صهیونیست های آدم کش و غاصب خواهند گرفت و جمهوری اسلامی ایران تا دستیابی به هدف نهایی و با تمام قوا، پشتیبان انتفاضه نوین مردم عزتمند و شجاع فلسطین خواهد بود و جبهه متحد و مقتدر مقاومت در سراسر جهان، نقشه های دشمن صهیونیست را نقش بر آب خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه دولت های کشورهای مسلمان در ماه مبارک رمضان باید هم صدا با ملت های بیدار و غیور خود، جنایت های رژیم اشغالگر و رو به زوال صهیونیستی را محکوم کنند، خاطرنشان کرد: بدون شک دولت هایی که در برابر قتل فلسطینیان سکوت کرده اند، در نظر مسلمانان همدست جنایتکاران هستند. هر کسی که امروز در عمل پشتیبان مردم فلسطین نباشد و برای قطع ید جنایتکاران صهیونیست اقدامی نکند، به محاربه با خدا برخاسته است و هرچند روزه بگیرد و نماز بگذارد، همانا که جز این نیست که خداوند از دوستی ورزیدن با کسانی که با شما در دین جنگیده اند و از سرزمین خود بیرونتان رانده اند و یا در بیرون راندنتان همدستی کرده اند، شما را باز دارد و هرکه با آنها دوستی ورزد از ستمکاران خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها