کد خبر: 658118
تاریخ انتشار :

دیدار ائمه جمعه سراسر کشور چهارشنبه با رهبر انقلاب

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: به همت دولت و مسئولان اعتبارات دولتی برای تکمیل ۲۵۰ مصلی در سراسر کشور فراهم شده است. مساجد در بخش آموزشی و اجتماعی و خدمات رفاهی با ارگانهای مختلف نیز همکاری داشته و دارند.

دیدار ائمه جمعه سراسر کشور چهارشنبه با رهبر انقلاب
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت‌الاسلام علی نوری امروز در یک نشست خبری ضمن اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بیان کرد: تمهیداتی اندیشیده شده تا ۵ مرداد روز نماز جمعه در تقویم نامگذاری شود و مقدمات ثبت آن فراهم شده است.

نوری با اشاره به برنامه‌های سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: میزهای خدمت دستگاهی در ایام ۵ خرداد به شما قوی‌تری فعالیت خواهند کرد. «همیشه مردمی همیشه انقلابی » شعار این ایام است.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: گردهمایی سراسری ائمه جمعه فردا در حرم مطهر امام خمینی (ره) آغاز خواهد شد. در این گردهمایی از حضور و سخنرانی رؤسای قوای سه گانه و سه وزیر بهره‌مند خواهیم شد.

وی با اشاره به مراسم اختتامیه گردهمایی سراسری ائمه جمعه نیز بیان داشت: ائمه جمعه سراسر کشور چهارشنبه با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند.

معاون سازماندهی و سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: در سالهای گذشته برنامه ای برای نماز جمعه به صورت اختصاصی وجود نداشت و طی هماهنگی در رسانه ملی برنامه قرارگاه تهیه شده که در روزهای جمعه به مدت ۲ ساعت روی آنتن شبکه قرآن خواهد رفت.

وی ادامه داد: به همت دولت و مسئولان اعتبارات دولتی برای تکمیل ۲۵۰ مصلی در سراسر کشور فراهم شده است. مساجد در بخش آموزشی و اجتماعی و خدمات رفاهی با ارگانهای مختلف نیز همکاری داشته و دارند.

نوری با بیان اینکه اصلاح اقتصادی برای رفع مشکلات باید انجام شود گفت: ائمه جماعات درباره شیوه اجرای این طرح هر هفته در خطبه‌های نماز جمعه مباحث مهمی را مطرح کردند تا از سویی در سیاستهای کلان در بخش گفتمانی و تبیینی کمک کننده باشند و از سویی تریبون نقد و مطالبه‌گری نیز در جایگاه خود مورد توجه ائمه جمعه قرار دارد.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: امروز در فضای مجازی شاهد ابهام و شایعه درباره بیانات خطبای جمعه هستیم. توصیه می‌شود به اصل و سخنرانی کامل توجه شود.

وی با اشاره به ورود و خروج و تغییرات در انتصابات گفت: این موضوع اغلب شهر به شهر و نقطه به نقطه به اطلاع مردم می‌رسد. ۲۲۶ انتصاب از سال ۱۳۹۶ تا امروز انجام شده است و از طلاب فاضل و جوان حوزه علمیه به نهاد امامت جمعه ملحق شده‌اند.

نوری گفت: در حال حاضر متوسط ورودی ۴۰ سال است که این انتصابات باعث جوانسازی شبکه امامت جمعه شده است.

معاون سازماندهی و سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در بخش پایانی سخنان خود از مردم شریف ایران اسلامی خواست که نظرها، انتقادها و پیشنهادهای خود را با سامانه ارتباط مردمی و سامانه تلفن هوشمند به شماره ۶۶۹۶۰۹۶۰ که به صورت ۲۴ ساعته برقرار است و نیز سامانه پیامکی ۲۰۰۰۶۶۹۶۰۹۶۰ در میان بگذارند.

وی با بیان اینکه امکان ارتباط مردمی با ائمه جمعه سراسر کشور از طریق پایگاه اینترنتی namazjomeh.ir برقرار است، گفت: مردم می‌توانند از این طریق با امام جمعه شهر خود ارتباط برقرار کرده و سوال‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

منبع: میزان

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها