کد خبر: 658321
تاریخ انتشار :

گردن‌کشی دوباره وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه ایران

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با تکرار گردن‌کشی همیشگی خود علیه جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر از حمله نظامی سخن گفت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) بار دیگر سخن از گزینه نظامی زد و ادعا کرد که این رژیم می‌تواند با حمله نظامی، برنامه هسته‌ای ایران را از بین ببرد.

گانتز همچون دفعات گذشته مدعی شد که اقدام نظامی می تواند برنامه هسته‌ای ایران را با تأخیر مواجه کرده و به گفته او «همچون یک توافق خوب» عمل کند.

وزیر جنگ رژیم تل آویو افزود: «اسرائیل هرگز اجازه توافق بد با ایران را نمی‌دهد، توافقی که به حکومت ایران مشروعیت داده و باعث گشایش اقتصادش شود. تهدید ایران نه فقط اسرائیل بلکه همه جهان را در بر می‌گیرد.»

اوسپس مدعی شد که امضای توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای غربی در روزهای پیش رو محتمل نیست، اما در کل چنین توافقی بعید نیست.

بنی گانتز در خصوص سخنان شب گذشته سید حسن نصرالله (+) در خصوص دزدی گاز لبنان از سوی رژیم صهیونیستی گفت که رژیم تل آویو تلاش دارد تا این موضوع را در مناطق «مورد مناقشه» با لبنان حل کند.

او گفت: «من امیدوارم که مجبور به جنگ و درگیری نشویم، اما باید از توانایی خود در استخراج گاز بدون آسیب رساندن به لبنانی‌ها دفاع کنیم.»

این مقام صهیونیستی سپس اذعان کرد که چند ماه پیش به هنگام حمله این رژیم به سوریه، سامانه‌های اس-۳۰۰ روسیه در سوریه فعال شده است. او گفت که فعال شدن این سامانه بعد از حمله ادعایی صورت گرفت و جنگنده‌های اسرائیلی در آن لحظه بر فراز آسمان نبودند.

وزیر جنگ رژیم غاصب صهیونیستی در حالی که بار دیگر ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کند که «ایهود باراک»، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی روز گذشته (دوشنبه) در مقاله‌ای در مجله تایم نوشت که نباید توان ایران برای شکست دادن اسرائیل را هرگز دست کم گرفت. 

در این مقاله آمده است: «من حتی برای یک لحظه توانمندی ایران برای ارعاب اسرائیل و دیگران، ایجاد اخلال در زندگی نرمال یا تمایل آنها برای دیدن شکست اسرائیل را دست‌کم نمی‌گیرم.»

همزمان کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز امروز در گزارشی گفت: نیروهای زمینی اسرائیل در حال حاضر برای جنگ آماده نیست و اختلالاتی دارد که به آن اجازه ورود به جنگ زمینی در لبنان را نمی‌دهد.

در ادامه این گزارش آمده، در حال حاضر بسیاری از نظامیان رژیم صهیونیستی از خدمت در یگان زمینی ارتش فرار می‌کنند و به یگان‌های تکنولوژی و نیروی هوایی می‌روند زیرا کم خطرتر است.

تکرار تهدید به اقدام نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران از سوی مقامات صهیونیست در شرایطی است که کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید