کد خبر: 662236
تاریخ انتشار :

انتقاد تند نماینده مجلس از رویکرد گشت ارشاد

یک نماینده مجلس گفت: بسیاری نهادهای فرهنگی و مذهبی که برای حوزه فرهنگ حجاب و عفاف هزینه دریافت می‌کنند، نشان داده‌اند اثرگذاری لازم را ندارند و این‌ها باید برای این همه هزینه که برای‌شان شده است به جایی نرسیده‌اند و کارشان هیچ نتیجه ملموسی نداشته پاسخگو باشند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در پاسخ به این سوال که پس از مرگ مهسا امینی مطرح شد که آیا مجلس شورای اسلامی می‌تواند به لحاظ قانونی جلوی اقدامات فراقانونی که شاهد رخ دادن‌شان بودیم را بگیرد و قوانینی به این منظور تصوب کند، گفت: واقعیت امر این است که همه احساسات‌شان جریحه‌دار و قلب‌‌شان شکسته شده است. شرایط، شرایط خوبی برای ما که جزو مسئولان کشوری هستیم و خودمان را پیرو خط امامان می‌دانیم نیست، فرمودند هنگامی که خلخال از پای زن یهودی برداشته شد، اگر مسلمانی این را شنید از شرم بمیرد رواست، این اتفاقات در شان کشور و نظام ما نیست.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی سعیدی را در ادامه می خوانید:

*در چنین مواردی پیگیری‌هایی که بعدا شده است معمولا خیلی به نتیجه نرسیده و دارای بازدارندگی در این قضیه نبوده است.

*رئیس‌جمهور محترم در هنگام انتخابات فرمودند که ما گشت ارشاد مسئولین را راه‌اندازی می‌کنیم. مردم انتظار دارند حساسیت‌ها نسبت به حیف و میل کردن بیت‌المال، وعده‌های دروغین مدیران اجرایی و زندگی اشرافی مدیران باشد نه این‌که مشاهده کنند حساسیت و تمرکز روی چند تار موی خواهران و فرزندان‌شان باشد، این پذیرفتنی نیست.

*فارغ از این که در آن بازداشتگاه چه اتفاقی افتاده است، شاهد بودیم که نیروی انتظامی ویدئوهایی منتشر کرد مبنی بر این که برخورد فیزیکی صورت نگرفته است اما همان استرس روانی که به یک دختر  بیست و دوساله وارد می‌شود آن هم برای کسی که هیچگاه پایش به کلانتری باز نشده است، برای کسی که پاسگاه و دادگاه شاید برایش یک تابو باشد، فشار روانی ایجاد می‌کند که به اندازه خودش می‌تواند متاسفانه منجر به چنین فجایعی شود. 

*گشت ارشاد واقعا هم خروجی نداشته است. همین الان شما جوانان شهرهای مختلف را ببینید چه تاثیری داشته است، معتقدم بسیاری نهادهای فرهنگی و مذهبی که برای حوزه فرهنگ حجاب و عفاف هزینه دریافت می‌کنند، نشان داده‌اند اثرگذاری لازم را ندارند و این‌ها باید برای این همه هزینه که برای‌شان شده است به جایی نرسیده‌اند و کارشان هیچ نتیجه ملموسی نداشته پاسخگو باشند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها