کد خبر: 663262
تاریخ انتشار :

امضای معاهدات الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه از سوی پوتین

ولادیمیر پوتین امروز چهارشنبه قوانین فدرالی را به امضا رساند که توافقنامه‌های الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا به روسیه را تصویب کرد.

امضای معاهدات الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه از سوی پوتین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه همچنین قوانین قانون اساسی فدرال در مورد پذیرش این چهار منطقه به روسیه و تشکیل مباحث جدید فدراسیون روسیه را امضا کرد.

اسناد مرتبط با این تحولات در پرتال رسمی اطلاع‌رسانی حقوقی دولت روسیه منتشر شد. ولادیمیر پوتین همچنین سرپرست‌های موقتی را برای این مناطق تعیین کرد تا کنترل را تا زمانی که روسای جدید از طریق قوانین روسیه انتخاب شوند، به دست بگیرند.

روسیه پس از برگزاری رفراندوم‌هایی که طی چند روز از ۲۳ سپتامبر انجام داد، آن مناطق ذکر شده را به خاک خود ضمیمه کرد؛ رفراندوم‌هایی که کی‌یف و دولت‌های غربی به عنوان امری غیرقانونی و اجباری محکوم کردند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه الحاق آنها را جمعه گذشته اعلام کرده بود. او همچنین به دفاع از این اراضی "جدید" با هر ابزاری متعهد شده و به کی‌یف و غرب نسبت به حمله به آنها هشدار داد.

ولادیمیر پوتین در مراسم ویژه ضمیمه کردن این چهار منطقه اوکراین به خاک کشورش ضمن حمایت از این رخداد آن را نتیجه "انتخاب مردم" این مناطق دانست و گفته بود: مردم جمهوری خلق دونتسک، جمهوری خلق لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا برای همیشه شهروندان روسیه شده‌اند. ما با هر ابزاری که در اختیار داریم از سرزمینمان محافظت خواهیم کرد.

رئیس‌جمهوری روسیه سپس از کی‌یف خواست تا به میز مذاکره بازگردد، اما ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین تصریح کرد که کشورش "آماده گفت‌وگو با روسیه است اما با یک رئیس‌جمهور دیگر نه پوتین."

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها