کد خبر: 663478
تاریخ انتشار :

هواشناسی امروز ۱۷ مهر ۱۴۰۱ / کاهش دما در نوار شمالی کشور

صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی استان‌ها، کاهش دما در نوار شمالی و وقوع پدیده گرد و غبار در نوار غربی کشور خبر داد.

هواشناسی امروز ۱۷ مهر ۱۴۰۱ / کاهش دما در نوار شمالی کشور
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: در روز یکشنبه (۱۷ مهرماه) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل و روز دوشنبه (۱۸ مهرماه) در شمال این استان‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: تا روز دوشنبه افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل خواهیم داشت. روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ( ۱۹ و ۲۰ مهرماه) با نفود جریانات خنک شمالی، کاهش دما در نوار شمالی کشور و بارش در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل ، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی رخ خواهد داد. بارش در استان‌های ساحلی خزر در روز چهارشنبه تشدید می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا پنجشنبه (۲۱ مهرماه) نیز در برخی نقاط شمال غرب و سواحل غربی خزر بارش پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: دریای خزر از سه شنبه تا پایان هفته مواج خواهد بود.

به گفته ضیاییان روزهای یکشنبه و دوشنبه شرایط برای وقوع پدیده گردوخاک در استان‌های نوار غربی کشور مهیا است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸مهرماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و سه‌شنبه (۱۹ مهرماه) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۱۷ و ۱۸ مهرماه) اهواز با دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز (۱۷ مهرماه) کرمان، شهرکرد، بیرجند و زاهدان با دمای ۳ درجه سانتیگراد و فردا(۱۸ مهرماه) شهرکرد با دمای ۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها