کد خبر: 663718
تاریخ انتشار :

عربستان: هر گونه توافق هسته‌ای با ایران، باید امنیت منطقه را هم شامل شود

وزیر امور خارجه عربستان سعودی با تکرار مداخلات در مذاکرات هسته‌ای ایران گفت، چنین توافقی باید مسائل امنیتی منطقه را در بر گیرد.

عربستان: هر گونه توافق هسته‌ای با ایران، باید امنیت منطقه را هم شامل شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«فیصل بن‌فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز چهارشنبه گفت، هرگونه توافق با ایران باید امنیت منطقه را شامل شود.

به نوشته وبگاه شبکه «العربیه»، بن‌فرحان گفت: «هرگونه توافق با ایران در آینده، باید قصورات توافق قبلی را در نظر گرفته و امنیت منطقه را شامل شود».

او همچنین درباره روابط تهران و ریاض گفت: «گفت‌وگوها با ایران به نتایج ملموسی نرسیده‌اند و به‌دنبال برگزاری دور ششم گفت‌وگوها هستیم».

وی پیشتر و در گفت‌و‌گو با شبکه «فرانس۲۴» در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت که کشورش نگرانی‌هایی در مورد احتمال احیای توافق هسته‌ای بین قدرت‌های غربی و ایران به ویژه در مورد بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارد.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی در این باره مدعی شد که ریاض حتی یک توافق «معیوب»، در اشاره به توافق هسته‌ای ایران را بهتر از عدم توافق می‌داند.

وی با تاکید بر اینکه هنوز اختلافاتی با ایران وجود دارد که در حال حاضر او را از دیدار با همتای ایرانی‌اش بازمی‌دارد، افزود: «ما قطعاً قصد داریم با همسایگان خود در ایران روابط مثبتی برقرار کنیم». 

این مقام سعودی امروز (چهارشنبه) همچنین گفت: «پادشاهی سعودی، اعضای ائتلاف و دولت یمن مایل هستند که اتش‌بس در یمن تمدید شود. تلاش‌ها برای تمدید آتش‌بس همچنان ادامه دارد».

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها