کد خبر: 663802
تاریخ انتشار :

دری نجف‌آبادی : با هرج و مرج هیچ موفقیتی حاصل نمی‌شود

خطییب جمعه اراک با بیان اینکه با هرج و مرج قطعا هیچ موفقیتی حاصل نمی شود، گفت: تقوا یک پشتوانه و نظم یک واجب اجتماعی، سیاسی، فرهنگی است.

دری نجف‌آبادی : با هرج و مرج هیچ موفقیتی حاصل نمی‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ۲۱ مهرماه ۱۴۰۱ در نماز عبادی سیاسی جمعه اراک با تاکید بر اینکه در حین خطبه های نماز جمعه نباید حتی نماز مستحبی خوانده شود بلکه باید نظم که در واقع نشانی از تقواست، حتما رعایت شود، اظهار کرد: تمام امور جامعه باید تحت نظم و روالی سیستماتیک باشد و برقراری آن فقط وظیفه دولت و مسئولان نیست. اگر جامعه به نظم، صلاح در امور و تقوا توجه داشته باشد قطعا موفق خواهد بود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: برای کسب شناخت چند راه وجود دارد، اما راه اصلی، راه انبیا و اولیای الهی است و این پیامبر اسلام (ص) بعنوان مظهر رحمانیت بود که حقایق و معارف را از عالم وحی دریافت کرد و در اختیار بشریت که در عصمت و بزرگی ایشان شکی ندارند، قرار داد.

وی با بیان اینکه اسلام دین رحمت و رافت است چراکه اسلام آمده است که زندگی انسان ها همراه با اخلاق باشد، گفت: این دین نیامده است که مراکز فحشا و بی بند و باری ترویج شود بلکه به دنبال انسان سازی است و برای تعلیم و تربیت انسان ها آمده است. 

دری نجف آبادی با بیان اینکه کجا موسی و عیسی(ع) اجازه بی بند و باری داده اند، اما امروز فرهنگ غرب برای پیشبرد اهداف خود چنین رفتارهایی را اجازه می دهد، افزود: پیغمبر اسلام(ص) خانواده و حفظ این بنیان را بسیار مورد تاکید قرار داده و این بنا را بسیار ویژه خوانده است. این سرمایه را اسلام برای ما به ارمغان آورده است و به این دین افتخار می کنیم، شاید برخی این دین را نپسندند، اما نباید از آن گذشت، ایراداتی وجود دارد ولی نباید آتش افروزی کرد و هرج و مرج به راه انداخت.

وی بیان کرد: کشور روزهای ویژه ای را از جمله در حوزه های مذاکرات هسته ای، حضور رییس جمهوری در نیویورک، بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و ... پشت سر گذاشت و دشمنان در این شرایط بسیار به دنبال توطئه و آشوب بودند.

وی با اشاره به حوادث اخیر و تاکید بر اینکه مسلما کسی با آسیب رسیدن به یک فرد موافق نیست، گفت: باید با قدرت در مقابل توطئه های شیاطینی چون امریکا و اسرائیل ایستاد چراکه امنیت کشور از هر موضوعی مهم تر است و اگر غفلتی در این عرصه صورت گیرد، برای ۵۰۰ سال آسیب می بینیم چراکه مسائل بین المللی بسیار پیچیده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: اینکه افرادی در خیابان ها تخریب و آتش به پا می کنند به دور از انصاف است. معلمین، اساتید و خانواده ها و والدین باید به نوجوانان و جوانان تذکر دهند که این کشور سال ها زیر چکمه قاجار بوده است و باید با اقتدار و عزت به دنبال تحقق اهداف متعالی انقلاب و اسلام بود.

وی اضافه کرد: امید است مجمع تشخیص مصلحت نظام و قوای سه گانه جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند.

دری نجف آبادی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای انواع محصولات کشاورزی گفت: باید براساس اولویت ها و نیازها برنامه کشت تدوین شود. استان مرکزی در زمینه کشت گندم، جو و کلزا پتانسیل بالایی دارد، باید بهره برداری از خاک، آب، استفاده از کود و سم و ... با نهایت دقت انجام گیرد و امیدواریم با اصلاح الگوی کشت در این بخش تحول ایجاد کنیم و تولید ۱۳۰ میلیون تنی کشور را با برنامه افزایش دهیم به طوری که در سال اول برنامه ۳۰ میلیون تن افزایش تولید محصولات داشته باشیم و قطعا این چنین می توان تحول را در بخش کشاورزی رقم زد.

امام جمعه اراک تاکید کرد: همه ارکان و بخش ها باید برای توسعه کشور دست به دست هم بدهیم، همه در یک کشتی نشسته ایم و باید به نحو احسن به وظایف خود عمل کنیم.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها