کد خبر: 664358
تاریخ انتشار :

امیرعبداللهیان خطاب به آمریکایی‌ها: تاریخ مصرف رفتاردوگانه به سر آمده است

فارس/ وزیر امور خارجه ایران در جمع ایرانیان مقیم ارمنستان خطاب به آمریکایی‌ها گفت که تاریخ مصرف رفتاردوگانه در عرصه دیپلماسی به سر آمده است.

امیرعبداللهیان خطاب به آمریکایی‌ها: تاریخ مصرف رفتاردوگانه به سر آمده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه امروز (شنبه) در جمع ایرانیان مقیم ارمنستان، دیپلمات‌ها و کارمندان سفارت ایران و همچنین مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در محل مدرسه شهید فهمیده ایرانیان در ایروان طی سخنانی گفت:  روابط ایران و ارمنستان رو به رشد است در تلاشیم منازعه دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان خاتمه یابد و منطقه قفقاز روی آرامش ببیند و نیروهای خارجی هیچ مداخله‌ای در مسائل منطقه نکنند.

وزیر خارجه بر تلاش برای گسترش مناسبات ایران و ارمنستان تاکید کرد و افزود:  جمعیت ایرانیان خارج از کشور برای ما یک سرمایه هستند.

وی افزود: تعجب نمی‌کنم آمریکایی‌ها به گونه‌ای حرف می‌زنند و به گونه‌ای دیگر عمل می‌کنند. اجازه نمی‌هیم آمریکا با برخی اظهارنظرات به اغتشاش و آشوب در ایران دامن بزند.رفتار دوگانه آمریکا برای ما جدید نیست.

وزیر خارجه خطاب به آمریکایی‌ها گفت: تاریخ مصرف رفتار دوگانه در عرصه دیپلماسی به سر آمده است.

وی همچنین گفت: هیچ سلاحی به طرف روسی نداده و نخواهیم داد که در جنگ اوکراین استفاده کند.

وی همچنین به اغتشاشات اخیر در ایران اشاره کرد و گفت: جای تعجب است که فوت یک دختر ایرانی تا به این حد این دولتها را متاثر کرده باشد. در ایران افراد مسلح با سلاحهای غیر سازماندهی شده وارد جمعیت شدند و به مردم حمله کردند.

وزیر خارجه گفت: ایران اجازه نخواهد داد یک کانال تلویزیونی با پول یک کشور در ایران التهاب ایجاد کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها