کد خبر: 665259
تاریخ انتشار :

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اعتلای فرهنگ و هنر باید در بستر مناسب پیگیری شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان آن که برای رشد فرهنگ و هنر و کاهش مشکلات این حوزه باید به منشاء آن برگشت، گفت: تقویت کانون های فرهنگی نظریه فرهنگی دولت است و اعتلای فرهنگ و هنر باید در بستر مناسب آن و با حوزه تاریخی و فرهنگی پیگیری شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اعتلای فرهنگ و هنر باید در بستر مناسب پیگیری شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از روابط  عمومی فرمانداری رامسر، محمدمهدی اسماعیلی در جمع مسوولان این شهرستان در فرمانداری افزود: در دولت سیزدهم حوزه فرهنگ و هنر از حوزه اصلی انقلاب جدا نمی شود زیرا انقلاب ماهیت فرهنگی دارد و برخاسته از اعتقادات مردم است و مساجد و کانون ها جلوه های آن به شمار می روند.

وی با اشاره به پشتیبانی خوب دولت از حوزه فرهنگ یادآور شد:  در لایحه ۱۴۰۲ با سازمان برنامه و بودجه مشکلات سال گذشته را کاهش دادیم و بسیاری از مسائل تبصره ۹ و ۱۸ بندها را اصلاح کردیم و دو درصد بودجه فرهنگی دستگاه ها را شفاف تر می کنیم تا مشکل اجرایی نداشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : همچنین انجمن سینمای جوان در شهرستان ها تقویت می شود زیرا ابزار خوب آموزشی است و جشنواره موسیقی کودکان نیز پیگیری می شود و آمادگی برای حمایت را داریم.

اسماعیلی با بیان این که حمایت های خوبی در حوزه مساجد پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد:  مساجد می تواند محل آموزش های فرهنگی و هنری شود و باید این مسائل در کالبد معنوی مساجد تقویت شود.

وی از تهیه طرح بشرا توسط معاونت قرآنی خبر داد و  افزود: این طرح بسترساز رشد است و باید فعالیت های قرآنی در استان مازندران توسعه یابد.

اسماعیلی درباره مجتمع فرهنگی تنکابن نیز یادآور شد: بازسازی این مجتمع  جزو اولویت ها قرار می گیرد و این وزارتخانه از نظر منابع مالی ضعیف است و امکان ساخت و ساز چندان برایش فراهم نیست بنابراین باید با تدبیر مشکلات را حل کنیم.

اسماعیلی تصریح کرد : هم اکنون در حال دریافت مجوز برای رفع مشکلات منابع انسانی حوزه فرهنگ در سه شهرستان غرب استان مازندران هستیم چرا که در هر شهرستان هر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید یک اداره و یک خودرو داشته باشد و منابع انسانی وز یرساخت های مورد نیاز آن باید تکمیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز به طور سرزده به رامسر سفر کرد ئ فردا شنبه در آیین روز مازندران که در بخش کجور نوشهر برگزار می شود شرکت خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها