کد خبر: 667485
تاریخ انتشار :

یاسر جبرئیلی:

تحریم، آخرین ابزار باقی‌مانده در جعبه سیاست خارجی آمریکا

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام در خصوص مسئله تحریم‌ها و برجام گفت: تحریم‌ها با مذاکره حل نمی‌شود و تحریم آخرین ابزار باقی‌مانده در جعبه سیاست خارجی آمریکاست و اگر فکر کنیم با وادادن به دشمن مشکلات را حل می‌کنیم توهم است و راه‌حل مشکلات ما اقتدار است.

تحریم، آخرین ابزار باقی‌مانده در جعبه سیاست خارجی آمریکا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یاسر جبرئیلی، چهارشنبه، 16 آذرماه، در نشست هم‌اندیشی با اساتید دانشگاه تبریز در تالار شهید باکری دانشگاه، با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله ما این است که در فضای مجازی اقتدار نداریم و صفحات مجازی ما توسط کشورهای غربی اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: ماهیت نظام بین‌المللی، جنگ است و جنگ همانا جنگ تکنولوژی و برتری در دنیاست.

وی افزود: ما امروز در جنگ شناختی (سلاح سازی از افکار عمومی دشمن برای نابودی از درون) قرار داریم، اما متأسفانه برای این جنگ برنامه شناختی نداریم، ما احساس مشارکت در طرح مسائل و حل مشکلات را نداریم و تا موقعی که مردم و نخبگان را در مسائل شرکت ندهیم، مشکلات باقی خواهد ماند.

وی عدم پیوند هویت ملی با پروژه‌های ملی را عامل ناتمام ماندن امور دانست و گفت: به‌جای اجرای مسابقه عصر جدید که افرادی با توانمندی‌های خاص و عجیب را کشف می‌کرد، مسئولین بایستی مسابقات پروژه‌های ملی را اجرا می‌نمودند تا استعدادهای علمی در اجرای پروژه‌های ملی کشف شوند.

 جبرئیلی با اشاره به اینکه گمشده حاکمیت ما، اقتدار است، خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی، رانت گسترده و سازمان‌یافته، صادرات خام فروشان و سود هنگفت آن‌ها، صنعت خودرو، ارز و بازار بورس و ایجاد بخش‌ها و مراکزی با عناوین مختلف بنام حل مسائل آن حوزه از مشکلات موجود در کشور است که به سایر مشکلات منجر می‌شوند و راهکار حل آن‌ها لزوم اقتدار حاکمیت در حل مشکلات است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز وی در ادامه با اشاره به اینکه بنده با سپردن امور مثلاً  اقتصاد به فارغ‌التحصیلان تکنوکرات اقتصادی مخالف هستم، گفت: آن‌ها راه‌های دور زدن و توجیه مسائل را بلد هستد و تغییر در نگاه و برگشتن به اصول و اقتدار خودمان راهکار پیشرفت کشور است. | منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها