کد خبر: 668679
تاریخ انتشار :

مرعشی خطاب به خطبای جمعه: عذرخواهی کنید

ایسنا/ نایب رییس جبهه اصلاحات عذرخواهی را راهی به سوی مردم و آینده بهتر برای کشور دانست.

مرعشی خطاب به خطبای جمعه: عذرخواهی کنید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در جلسه اخیر مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران گزارشی از مطالعه آسیب شناسی اصلاحات توسط هادی خانیکی ارائه و در ادامه آن به ویژگی‌های شرایط جاری در کشور نیز پرداخته شد.

در این جلسه همچنین دیدارهای صورت گرفته با مسئولین مورد ارزیابی قرار گرفت و با توجه به بازخوردها ادامه دیدارها و گفتگوها در شرایط حاضر بلاموضوع اما اصل گفتگو همچنان در دستور دانسته شد.

حسین مرعشی، رئیس جلسه نیز  به موضوعات سیاسی روز پرداخت و ابتدا اعمال محدودیت‌های تحصیلی و شغلی جدید برای دختران و زنان در افغانستان از سوی طالبان را به شدت محکوم و نسبت به رنج و محرومیت فزاینده زنان افغان اظهار تأسف کرد.

وی گفت: همه این اقدامات به اسم اسلام انجام می‌شود در حالی که اسلامی که حضرت رسول(ص) منادی آن بود بر رعایت و تأمین حقوق انسان‌ها اعم از زن و مرد تأکید داشته و جلوگیری از رشد انسانها را برنمی‌تابد.

نایب رییس جبهه اصلاحات همچنین از بیانیه منتشره منتسب به مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار شگفتی و تأسف کرد و اظهار داشت اگر اقتضای زمان و مکان در اجتهاد لحاظ نشود نتیجه آن چیزی جز وهن اسلام، ارتجاع و طالبانیسم نخواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد که بیانیه مذکور از طرف جامعه مدرسین قم تکذیب گردد.

مرعشی در پایان سخنان خود با انتقاد از روش برخی خطبای جمعه بی‌دین نامیدن برخی شخصیت‌های مورد احترام کشور و جامعه را نکوهش کرد و از آنان خواست ضمن عذرخواهی، در محتوای گفته‌های این شخصیت‌ها تأمل کنند تا بلکه راهی به سوی مردم و آینده بهتر بیابند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها