کد خبر: 670136
تاریخ انتشار :

بروجردی:

دادگاه حمید نوری کاملا سیاسی و هدایت شده است

«علاءالدین بروجردی» نماینده ادوار مختلف مجلس به خبرنگار ایرنا می‌گوید: دادگاه سوئد علیه شهروند ایرانی«حمید نوری» کاملا سیاسی، هدایت شده و بر خلاف همه موازین قانونی و بین‌المللی است و انتظار می‌رود افکار عمومی جهان و کشورهای مدعی حقوق‌ بشر، در این زمینه واکنش لازم را نشان دهند.

دادگاه حمید نوری کاملا سیاسی و هدایت شده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دادگاه تجدیدنظر حمید نوری، شهروند ایرانی دربند در زندان سوئد از روز چهارشنبه ۲۱ دی‌ماه، در آن کشور شروع شده است.

«علاءالدین بروجردی» نماینده ادوار مجلس درباره پرونده حمید نوری می‌افزاید: آنچه که در مورد آقای نوری در سیستم قضایی سوئد در این مدت طولانی اتفاق افتاده است، خط بطلان کشیدن بر همه ادعاهای غرب مبنی بر رعایت موازین آزادی و قانونی و توجه به مسائل حقوق بشر است.

بروجردی تاکید می‌کند: دستگیری و زندانی کردن در سلول انفرادی در این مدت طولانی از مصادیق بارز نقض آزادی‌های فردی و حقوق بشر است و و اخراج او از دادگاه به خاطر اعتراض به شرایطش از دادگاه، صفحه سیاه دیگری بر کارنامه سوئد مدعی آزادی و حقوق بشر است. این دادگاه کاملا سیاسی، هدایت شده و بر خلاف همه موازین قانونی و بین المللی است و انتظار می‌رود افکار عمومی جهان و کشورهای مدعی حقوق بشر، در این زمینه واکنش لازم را نشان دهند.

«مجید نوری» فرزند «حمید نوری» شهروند ایرانی زندانی در سوئد به ایرنا گفت، در روز اول رسیدگی پرونده، به دلیل اعتراض پدرش به شرایط دادگاه، قاضی او را از دادگاه اخراج کرد و بدون او، به کار خود ادامه داد.

در صدای منتشر شده از اعتراض حمید نوری در دادگاه، وی خطاب به قاضی می‌گوید: آقای قاضی، بگذارید عدالت در دادگاه شما برقرار شود ... من برای چنین روزی ثانیه‌شماری کردم که حرفم را به شما بگویم؛ دادگاه فرمایشی را برگزار نکنید.

«حمید نوری» شهروند ایرانی و کارمند سابق قوه قضائیه که آبان‌ماه ۱۳۹۸به سوئد سفر کرده بود، در زمان ورود به فرودگاه استکلهم توسط پلیس این کشور بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان انفرادی به سر می‌برد.

اتهام او براساس ادعاهای گروهک تروریستی منافقین طراحی شده؛ آنها مدعی‌اند نوری در مقطعی، زندانبان منافقین در ایران بوده است. این مبنای محکمه سوئدی قرار گرفته و سبب شده اصل برائت و حق آزادی رفت‌وآمد نوری از سوی مقام‌های سوئدی نقض‌شده و این تبعه ایرانی بیش از سه سال است در زندان سوئد با محدودیت‌های زیاد مواجه شده و سوئدی‌ها ابتدایی‌ترین حقوق یک انسان را برای حمید نوری رعایت نکرده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها