کد خبر: 671339
تاریخ انتشار :

اعضای کابینه رئیسی در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

ایسنا/ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) نوزدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

اعضای کابینه رئیسی در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت به دریافت گزارش‌هایی درباره اقدام برخی دستگاه‌ها برای دریافت خارج از ضابطه خودرو اشاره و تصریح کرد: فروش خودرو در شرکت‌های خودروساز باید کاملا تابع دستورالعمل ۸ بندی صادر شده از سوی دولت انجام شود و چنانچه دستگاهی چنین درخواستی مطرح کرده باشد هم آن دستگاه و هم شرکتی که چنین درخواستی را اجابت کند، هر دو تخلف کرده و باید به این تخلف رسیدگی شود.

همچنین مشروح گفت‌وگوهای احمد وحیدی وزیر کشور،‌ محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی،‌ صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد،‌ انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، علیرضا زاکانی شهردار تهران،‌عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ محمد مهدی اسماییلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور،‌ علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، میثم لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی، محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهوری با خبرنگاران را هم می توانید در لینک های زیر بخوانید.

دستورالعمل برگزاری تجمعات آماده است

احمد وحیدی وزیر کشور با بیان اینکه دستورالعمل برگزاری تجمعات آماده است، اظهار کرد: در مجلس هم طرحی در این زمینه وجود دارد و الان بحث است که دستور العمل به قانون تبدیل شود یا نه. در دولت هم لایحه ای اماده شده است که اگر تصمیم گیری شد، به مجلس ارسال شود. دستورالعمل هم در وزارت کشور آماده است.

شرایط بخشودگی جریمه معوقات بانکی تا اول اسفند ماه

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی  با اعلام اینکه جریمه بدهی افراد به بانک‌ها در صورت پرداخت اصل بدهی تا اول اسفند بخشوده می شود، افزود: وزارت اقتصاد با همه مدیران بانک های دولتی هماهنگ کرد که بدهی های بانکی را ببخشند. در صورتیکه افرادی که بدهی به بانک و معوقات دارند اگر اصل بدهی خود را تا اول اسفند پرداخت کنند، تمام جرایم بانکی آنها بخشوده می شود.

یک درصد از بودجه همه دستگاه‌ها به برنامه‌های معاونت زنان و خانواده اختصاص می‌یابد

انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه بودجه امسال رشد پنجاه درصدی داشته، اعلام کرد: یک درصد از بودجه همه دستگاه‌ها قرار است به برنامه‌های معاونت زنان و خانواده اختصاص یابد. در همه بودجه‌های که مربوط به بهزیستی و وزارت کشور می‌شود اولویت با زنان سرپرست خانوار است. بودجه ویژه‌ای هم گاهی اوقات مثل سال گذشته به شکل اختصاصی از سوی مجلس برای آنان در نظر گرفته می‌شود که امیدواریم امسال هم انجام شود.

گروسی رفتار حرفه‌ای را حفظ کند/ آژانس، بخشی از جریان فشار علیه ایران نباشد

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی درباره انتظارات ایران از  آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار کرد: انتظار ما همیشه این بوده که آژانس بخشی از جریان سیاسی و فشار علیه جمهوری اسلامی نباشد. از مدیرکل به ویژه این انتظار را داریم که رفتار حرفه‌ای را همچنان حفظ کند و بخشی از جریان فشار علیه کشور ما نباشند و امیدواریم که این اتفاق رخ دهد.

توضیحات زاکانی درباره قبوری که قرار است به شهرداری عوارض بدهند

علیرضا زاکانی شهردار تهران درمورد موضوع دریافت عوارض از قبور، اظهار کرد: موضوع مربوط به آرامگاه های خانوادگی است که از سابق رسم بوده که در ازای ارایه خدمات، سالانه پولی از آنها گرفته می‌شد. این طرح مربوط به قبور عمومی نیست.

 

رسانه‌ها از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت کنند

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر حمایت رسانه ها از پیام‌رسان‌های داخلی تاکید کرد و گفت: پیام‌رسان‌های داخلی نیاز به حمایت رسانه‌ها دارند تا مردم از ویژگی‌های آنها خبردار شوند. ایرانیان خارج از کشور امکان استفاده از دو پیام‌رسان داخلی را دارند،

تا انتهای اسفند افزایش حقوق و دستمزد کارگران برای سال آینده نهایی می شود

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نهایی شدن میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران برای سال آینده تا پایان اسفند ماه خبر داد و بیان کرد: اکنون شورای دستمزد در حال انجام کار کارشناسی برای تعیین  و تکلیف نهایی حقوق و دستمزد کارگران هستند.  قطعا تا قبل از فرارسیدن سال آینده یعنی تا انتهای اسفند میزان حقوق و دستمزد کارگران برای سال آینده تعیین می شود.

حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

میثم لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی هم از افزایش 20درصدی حقوق کارمندان دولت خبر داد و گفت: پیشنهاد ما افزایش دو میلیون تومان معادل ۶۰۰۰ امتیاز بود که برای همه کارکنان دولتی این مقدار اضافه می‌شد و ردیف فوق العاده ترمیم از ۳ هزار امتیاز به ۹ هزار امتیاز تغییر کند، اما در نهایت پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه تصویب شد که معادل همان ۲۰ درصد افزایش حقوق بود.

معدل کیفیت فیلم های جشنواره فیلم فجر از همه سال های قبل بالاتر است

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: معدل کیفیت فیلم های جشنواره فیلم فجر از همه سال های قبل بالاتر است.امسال دو خانم کارگردان کار اولی داریم، سالها بود که این نمونه را نداشتیم.

معاون علمی ریاست جمهوری با وزارت نفت قرارداد با صرفه‌جویی دلاری امضا می کند

دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از قرارداد کلان این معاونت با وزارت نفت با صرفه‌جویی ارزی ۲ میلیارد دلاری خبر داد و افزود: امروز ۷۰۰ میلیارد تومان تامین مالی بانک ملی در قالب تبصره ۱۶ برای ۲۸ صندوق اتفاق افتاد که اتفاق مبارکی بود.امروز بعد از ظهر هم یک توافقنامه کلان با وزارت نفت با کاهش ارزبری یا صرفه‌جویی ارزی ۲میلیارد دلاری منعقد خواهد شد.

اختصاص مبلغ ۶۹۵ میلیارد تومان به زلزله زدگان خوی

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت از تصویب اختصاص ۶۹۵ میلیارد تومان در نشست امروز هیات وزیران برای بازسازی منازل و مراکز عمومی آسیب دیده و کاهش آلام مردم در استان آذربایجان غربی وشهرستان خوی خبر داد.

وی توضیح داد: از جمله مصوبات امروز هیات وزیران، تصویبی بود که پیرو گزارش جلسه گذشته که با حضور استاندار آذربایجان غربی در جلسه هیات دولت در خصوص زلزله خوی ارائه شده بود، انجام شد. بحث و بررسی های کارشناسی در مجموعه وزارت کشور و سازمان  برنامه صورت گرفت و امروز در هیات وزیران با اختصاص مبلغ ۶۹۵ میلیارد تومان کمک هزینه های مختلف  در حوزه بازسازی و ساخت وساز مسکن های تخریب شده و  در حوزه بازسازی اماکن عمومی مانند مدارس، درمانگاه  و در حوزه کمک برای تامین تسهیلات بانکی برای مسائل ناشی از  زلزله مانند تسهیلات ودیعه مسکن و امثال آن موافقت شد.

نمایندگان دو سوال خود را پس گرفتند

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره تعامل دولت و مجلس بیان کرد: دو سوال از سوی نمایندگان مجلس مطرح بود که با سوال کنندگان صحبت شد و آن سوالات دیگر مطرح نشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها