کد خبر: 672012
تاریخ انتشار :

رئیسی: نتیجه تحریم‌های آمریکا فشار بر مردم است

رئیس جمهور در گفت‌گو با شبکه چینی «CGTN» با بیان اینکه آمریکا و غرب در شناخت ملت ایران دچار اشتباه محاسباتی شدند، گفت: آمریکایی‌ها در سخن اعلام می‌کنند که تحریم‌ها به خاطر فشار آوردن بر حکومت ایران است، اما نتیجه این تحریم‌ها در زندگی مردم است.

رئیسی: نتیجه تحریم‌های آمریکا فشار بر مردم است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رئیسی رئیس جمهور در گفت‌گو با شبکه چینی «CGTN» گفت: از زمانی که عضو  شانگهای شدیم تلاش‌مان این بوده که از اعضای فعال سازمان همکاری‌های شانگهای باشیم.

وی ادامه داد: این سازمان از جمله سازمان های موفق بوده  و تاکنون توانسته به اهداف خود نزدیک شود.

رئیسی تاکید کرد: فعال شدن سازمان شانگهای می تواند آثار فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در منطقه ایفا کند.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال مجری شبکه چینی درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: آمریکایی‌ها در سخن اعلام می‌کنند که تحریم‌ها به خاطر فشار آوردن بر حکومت ایران است، اما نتیجه این تحریم‌ها در زندگی مردم است.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها در واقع می خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند چون ملت ایران 44 سال است آنها را در اهداف شان ناکام گذاشته‌اند. مدام می گفتند 6 ماه دیگر حکومت ایران پایان می پذیرد ولی 90 تا 6 ماه گذشته و کسانی که این حرف ها را می زدند خودشان دیگر نیستند.

رئیسی گفت: تحریم ها می خواست ملت ایران را متوقف کند ولی ملت ما متوقف نشدند و از تحریم ها و تهدیدها برای خودشان فرصت ساختند.

رئیس جمهور یادآور شد: حاکمان فعلی آمریکا مدعی هستند که حاکمان قبلی آمریکا اشتباه کردند اما  تفاوتی در رفتار حاکمان فعلی با قدیم آمریکا نمی‌بینیم؛ حاکمان فعلی همانند گذشته دنبال تحریم هستند. حاکمان فعلی آمریکا  مدعی هستند ما دنبال توافق هستیم اما عمل آنها مطابق ادعای شان نیست. ما به دنبال توافق خوب هستیم ولی آنها توافق را دنبال نکردند.

وی ادامه داد: آمریکایی ‌ها در برجام عهدشکنی کرده و میز مذاکره را ترک کردند ولی ایران میز مذاکره را ترک نکرده است.

رئیسی گفت: آمریکایی ها اعلام کردند به جای میز مذاکره می خواهیم در خیابان ها و جریان آشوب و اغتشاشات اهداف خود را دنبال کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: آمریکا و برخی کشورهای اروپایی امروز دچار اشتباه محاسباتی شدند و شناخت آنها از ملت ایران اشتباه است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها