کد خبر: 672185
تاریخ انتشار :

پروژه جدید آمریکا علیه تهران در شورای امنیت

آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده روز سه‌شنبه گزارشی طبقه‌بندی نشده را منتشر کرد که مقایسه بصری هواپیما‌های بدون سرنشین روسیه در اوکراین با هواپیما‌های بدون سرنشین ساخت ایران در خاورمیانه است.

پروژه جدید آمریکا علیه تهران در شورای امنیت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

المانیتور در تحلیلی از سیاست جدید آمریکا علیه ایران به واسطه آنچه حضور ایران در جنگ اوکراین خوانده می‌شود نوشت: آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده روز سه‌شنبه گزارشی طبقه‌بندی نشده را منتشر کرد که مقایسه بصری هواپیما‌های بدون سرنشین روسیه در اوکراین با هواپیما‌های بدون سرنشین ساخت ایران در خاورمیانه است.

در ادامه این مطلب آمده است: این سند هفت صفحه‌ای به تصاویر منبع‌ باز متکی است و در خدمت تقویت آنچه مقامات آمریکایی برای ماه‌ها گفته‌اند، است. واشنگتن ماه هاست که می‌گوید بسیاری از هواپیما‌های بدون سرنشین روسیه در جنگ خود در اوکراین در واقع ساخت ایران است. این گزارش شامل تصاویر هواپیما‌های بدون سرنشین Shed-۱۳۶، Shahed-۱۳۱ s و Mohajer-۶ است که حضور همه آن‌ها در جنگ در اوکراین ثبت شده است.

گزارش آژانس اطلاعاتی دفاعی ایالات متحده چیز جدیدی ارائه نمی‌دهد، اما این موضوع فقط یک روز پس از آنکه دولت انگلیس برای اولین بار مدارکی را درمورد انتقال اسلحه ایران به یمن به سازمان ملل متحد در جهت اثبات نقض قطعنامه‌های ۲۲۳۱ و ۲۱۴۰ شورای امنیت ارائه داد مطرح شد. دولت بایدن برای کمک به تنظیم و ساخت و پاخت پرونده در سازمان ملل درمورد سلاح‌های ایران به متحدانش روی آورده است.

در اواسط ژانویه، نیرو‌های دریایی فرانسه ۳۰۰۰ اسلحه و بیش از نیم میلیون مهمات و همچنین ۲۳ موشک ضد تانک هدایت شده را در یک قایق که مقامات گفته‌اند از ایران می‌آمده و مقصدش حوثی‌ها بوده، توقیف کردند. مقامات کاخ سفید و پنتاگون زنگ خطر را به صدا درآورده‌اند که همکاری‌های دفاعی در حال ظهور ایران با روسیه احتمالا قابلیت‌های پهپادی تهاجمی تهران را علیه همسایگانش تقویت می‌کند.

یک مقام ارشد دفاع ایالات متحده هفته گذشته به خبرنگاران گفت: «ایرانیان در مورد تجهیزات خود در اوکراین تمرین بزرگی دارند می‌کنند که فقط برای ایجاد تهدید در خاورمیانه دقیق‌تر خواهد شد.» یکی دیگر از مقامات ارشد ارتش آمریکا که روز سه‌شنبه با المانیتور صحبت کرد، گفت که اندازه زرادخانه هواپیما‌های بدون سرنشین ایران یکی از نگرانی‌های مهم فرماندهان آمریکایی در منطقه است.

منبع: انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها