کد خبر: 672421
تاریخ انتشار :

جزئیات رایزنی‌های باقری در بولیوی

علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر منطقه ای خود به آمریکای لاتین در بولیوی در دیدارهایی جداگانه با وزیر خارجه و معاون رییس‌جمهور این کشور ملاقات کرد.

جزئیات رایزنی‌های باقری در بولیوی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

باقری در دیدار با روخلیو مایتا، وزیر خارجه بولیوی ضمن تاکید بر توسعه روابط سیاسی و همکاری‌های بین‌المللی دو کشور خواستار مشارکت بولیوی در ایجاد نظم نوین جهانی بر مبنای چند جانبه‌گرایی گردید.

وزیر خارجه بولیوی نیز ضمن استقبال از پیشنهاد طرف ایرانی اظهار داشت که روابط دو کشور حسنه و برادرانه بوده و هر دو کشور از مواضع یکدیگر در خصوص موضوعات حقوق بشری و مبارزه با امپریالیسم حمایت می‌کنند.

باقری همچنین در دیدار  با معاون رئیس جمهور  بولیوی نیز ضمن تشریح روابط حسنه دو کشور به ظرفیت‌های طرفین جهت توسعه روابط به ویژه در زمینه اقتصادی اشاره کرد و خواستار همراهی بیشتر دو کشور در مجامع بین المللی و همچنین حمایت از نظم نوین جهانی بر مبنای چند جانبه‌گرایی شد.

معاون رئیس جمهور بولیوی نیز در این ملاقات به ظرفیت های اقتصادی، علمی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و اظهار داشت که رابطه با ایران برای بولیوی یک مزیت محسوب شده و لذا خواهان توسعه روابط به ویژه در بخش اقتصادی با ایران هستیم.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها