کد خبر: 672691
تاریخ انتشار :

پرایس: همه گزینه‌ها در خصوص ایران روی میز است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با ادعای اینکه دیپلماسی بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی است، مدعی شد که همه گزینه‌ها هم روی میز است.

پرایس: همه گزینه‌ها در خصوص ایران روی میز است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«ند پرایس»‌ سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده شامگاه چهارشنبه با حضور در نشست خبری روزانه، به سوالات خبرنگاران و رسانه‌ها درباره مسائل مختلف پاسخ داد.

پرایس در پاسخ به سوالی درباره برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات رفع تحریم‌های جمهوری اسلامی در وین، گفت: «دیپلماسی بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی است، اما همه گزینه‌ها هم روی میز است».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی با تکرار اتهام‌زنی‌های بی‌اساس علیه ایران، اظهار داشت: «ما به عزم خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی بسیار پایبند هستیم».

این دیپلمات آمریکایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در تلاش برای تشویش اذهان جهانیان علیه چین در رابطه با همه‌گیری ویروس کووید-۱۹، گفت: «ضروری است که پکن سیاست شفافیت را در مدیریت تلاش‌های خود برای درک منشاء شیوع ویروس کرونا دنبال کند».

پرایس درباره جنایات اخیر رژیم کودک‌کُش صهیونیستی در کرانه باختری و حملات به فلسطینیان نیز تضویح داد: «ما از نخست وزیر اسرائیل می‌خواهیم که اظهارات وزیر دارایی در مورد نابود کردن روستای الحواره را محکوم کند».

طبق این گزارش، وی در ادامه اضافه کرد: «اظهارات وزیر دارایی اسرائیل برای محو کردن روستای الحواره، غیرمسئولانه، مشمئزکننده و دعوت به خشونت است».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش از این نیز با بیان اینکه هیچ پیامی از طریق وزیر خارجه عراق برای همتای ایرانی او ارسال نکرده‌اند، بار دیگر تکرار کرد احیای برجام ماه‌هاست در دستور کار قرار ندارد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها