کد خبر: 672964
تاریخ انتشار :

جزئیات جدید ورود آپشن سکه به بورس

قرارداد اختیار معامله سکه طلا سررسید اردیبهشت ۱۴۰۲ از شنبه ۲۰ اسفند راه‌اندازی شده و قابل معامله خواهد بود.

جزئیات جدید ورود آپشن سکه به بورس
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مشرق نوشت: بازار طلا به عنوان یکی از بازار‌های سرمایه‌گذاری همواره مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده است. در بورس ایران امکان سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های طلامحور مانند گواهی سپرده سکه طلا و قرارداد‌های اختیار معامله (آپشن) سکه طلا فراهم شده است و فعالان بازار می‌توانند این ابزار‌های مالی نوین را به عنوان مقصد سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنند.

به همین منطور، قرارداد اختیار معامله سکه طلا سررسید اردیبهشت ۱۴۰۲ از شنبه ۲۰ اسفند راه‌اندازی شده و قابل معامله خواهد بود.

* منظور از قرارداد اختیار معامله سکه طلا (آپشن سکه) چیست؟

قرارداد‌های اختیار معامله (آپشن) سکه طلا، قرارداد‌هایی هستند که به خریدار این حق را می‌دهند تا در روز سررسید قرارداد، سکه طلا را بسته به نوع قرارداد بخرد یا به فروش برساند. فروشنده موظف است در صورت درخواست خریدار، سکه طلا را به خریدار بفروشد یا از خریدار بخرد.

در واقع با استفاده از قرارداد‌های آپشنِ خرید، می‌توان سقفی برای قیمت خرید سکه در آینده تعیین کرد؛ به نحوی که سکه را هرگز بالاتر از قیمت توافقی (اعمال) در لحظه انجام معامله، در آینده خریداری نخواهید کرد. از سوی دیگر، با استفاده از قرارداد‌های آپشن فروش، سکه را پایین‌تر از قیمت توافقی به فروش نخواهید رساند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها

نیازمندی ها