کد خبر: 673094
تاریخ انتشار :

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

ایران و چین تفاهم نامه‌هایی در حوزه «مسکن» امضا کردند

تسنیم: رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان "امضای تفاهمنامه‌ با چینی‌ها در بخش مسکن را از رسانه‌ها شنیده‌ام"گفت: جزئیات این تفاهمنامه‌ها پس از لایحه بودجه بررسی می‌شود.

ایران و چین تفاهم نامه‌هایی در حوزه «مسکن» امضا کردند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان "امضای تفاهمنامه‌ با چینی‌ها در بخش مسکن را از رسانه‌ها شنیده‌ام" گفت: جزئیات این تفاهمنامه‌ها پس از لایحه بودجه بررسی می‌شود. رضایی یادآور شد: در جریان سفر اخیر رئیس جمهور به چین، وزیر راه و شهرسازی نیز با همتای خود ملاقات کرده و تفاهم نامه‌هایی در حوزه ریلی، حمل و نقلی و ناوگان هوایی و مسکن امضا کرده‌اند که تمامی این موارد را ما از طریق رسانه‌ها شنیدیم و هنوز گزارشی رسمی از سوی این وزارتخانه نداشتیم.

وی افزود: پس از بررسی لایحه بودجه سال 1402 از وزیر راه و شهرسازی برای حضور در کمیسیون عمران مجلس و ارائه گزارش در خصوص جزئیات تفاهمنامه‌های امضا شده با کشور چین، دعوت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در حوزه مسکن تاکید داریم تا در جریان ساخت واحدهای مسکونی حتما از ظرفیت شرکت‌های داخلی استفاده شود، چرا که هم نیروی انسانی کارآمد و دانش فنی کافی در اختیار داریم و تنها باید سرمایه‌ از طریق کشورهایی مانند چین به پروژه های ساختمان سازی کشور تزریق شود در غیر این صورت مسیری که طی می‌کنیم، ما را به بیراهه خواهد برد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها