کد خبر: 683923
تاریخ انتشار :

زهره الهیان: فیلم‌های غیراخلاقی شبکه نمایش خانگی باعث شد حجاب به بحران تبدیل شود

یک نماینده مجلس بیان کرد: ولنگاری فضای مجازی و عدم قاعدمند بودن آن و نمایش فیلم‌های غیراخلاقی در شبکه نمایش خانگی ما بحث حجاب را به این نقطه رسانده است.

زهره الهیان: فیلم‌های غیراخلاقی شبکه نمایش خانگی باعث شد حجاب به بحران تبدیل شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی در نشست علنی امروز ۳۱ تیر مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: با عنایت به فراسیدن ایام عزاداری حضرت سید شهدا (ع) تسهیل امور برای زائران حسینی در ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین مانور جهانی اربعین را از وزیران کشور، بهداشت و راه و شهرسازی و متولیان فرهنگی کشور مطالبه جدی داریم که برنامه ریزی دقیق درباره خدمت رسانی به زائران حضرت اباعبدالله (ع) را به طور ویژه پیگیری کرده و برای رفع مشکلات و بهبود شرایط و سلامت جسمی و روانی و روحی زوار در داخل کشور و در مرز‌ها و در کشور عراق تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

به گزارش ایلنا، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مورد کشور سوئد جای تعجب ندارد کشوری همچون سوئد که بر خلاف ادعاهایش مبنی بر پیشگامی در حقوق بشر و آزادی بیان و دموکراسی از پیشگامان تجارت برده در جهان بوده و اقدام جنایتی این چنین کند با عنوان آزادی بیان غربی، سوزاندن قرآن این کتاب آسمانی آزاد است، ولی سوزاندن پرچم همجنس بازان جرم است، توهین به پیام اسلام (ص) آزاد است، ولی صحبت کردن پیرامون هلوکاست جرم است.

وی تاکید کرد: کشور‌های اسلامی یکبار برای همیشه باید تکلیف خود را با اینگونه هتاکی‌های سازمان یافته دولت‌های غربی را مشخص کنند.

این نماینده مردم در مجلس اظهار داشت: پیرامون مسائل اقتصادی و مهارتورم که شعار سال است در حالی که تورم پس از تصدی دولت سیزدهم روندی نزولی داشت و سیاستگذاری صحیح دولت می‌توانست به تداوم آن روند کمک کند و برای مردم تنفس معیشتی به ارمغان آورد برخی با شعار کاهش تورم مقدمات تصمیمات ارزی تورم زا را فراهم کردند و با برخی استدلال‌ها که هم اکنون ضعف منطق و دقت آن‌ها عملا مشخص شده موجب شدند که رکورد جدید تورمی ثبت شود و تورمی حاصل شود به نحوی که تورم نقطه به نقطه در فروردین ۱۴۰۲ به بیشترین مقدار در تاریخ پس از انقلاب برسد.

وی ادامه داد: آثار توزیعی تورم زیاد در تنزل سطح معیشت مردم منعکس می‌شود نامگذاری سال ۱۴۰۲ از سوی رهبر معظم انقلاب نیز ایجاد حساسیت در مسئولان در دولت و مجلس نسبت به همین روند‌ها است مشخص است که در شرایطی که صحبت از مهار نقدینگی می‌شود علت تورم را باید در عوامل دیگری جُست که یکی از مهمترین آن‌ها جهش نرخ ارز است. جهش‌هایی که به تبع تصمیمات انحصارگرانه مردود صادر کننده عمده به اقتصاد و عامه مردم تحمیل می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت هم اکنون برای مهار تورم به اتخاذ سیاست‌های انحصار ستیزانه روی آورده، سیاست‌هایی که منطبق با اصل ۴۰ قانون اساسی و اصول ۹گانه اصل ۴۳ قانون اساسی از جمله ممانعت از اضرار به غیر و انحصار طلبی است، این اقدامات ممکن است به مذاق برخی صادراتچی‌هایی که منافعشان محدود شده خوش نیاید همان صادرکننده عمده‌ای که رهبر انقلاب نیز اخیرا در تاکید بر دلار زدایی از رفتار آن‌ها در فروش محصولات خود به مردم با نرخ دلار و گران فروشی انتقاد کردند. در این بین از کمیسیون‌ها و نمایندگان مجلس به عنوان نماینده آحاد مردم انتظار می‌رود دفاع از منافع ملی و ارتقا وضع معیشت مردم را سرلوحه کار قرار دهند.

الهیان بیان کرد: غفلت متولیان فرهنگی از مسئله عفاف و حجاب باعث شد تا این مسئله تبدیل به یک بحران شود. ولنگاری فضای مجازی و عدم قاعدمند بودن آن و نمایش فیلم‌های غیراخلاقی در شبکه نمایش خانگی ما را به این نقطه رسانده است. از رئیس مجلس می‌خواهم طرح نظام تنظیم مقررات کاربران فضای مجازی را که بیش از ۵۰ جلسه کارشناسی با دستگاه‌های مسئول پیرامون آن گذاشته شده هر چه سریعتر در دستورکار مجلس قرار دهد.

وی افزود: به یاری خدا و اخلاص مردم جمهوری اسلامی ایران، مسئله حجاب را تبدیل به فرصت خواهد کرد و با اجماع نظر نخبگانی در حل آن تلاش خواهیم کرد، نقش زنان جامعه در این جنگ شناختی بسیار بی بدیل است از این جهت که در ادامه راه زینب گونه به جهاد تبیین خواهند پرداخت.

این نماینده مجلس تاکید کرد: حضرت زینب (س) بعد از واقعه عاشورا جهاد تبیین و روایت راه انداختند و این فرصت را به دشمن ندادند که روایت آنان غلبه پیدا کند و روایت خود را برای غلبه بر افکار عمومی ارائه دادند. روایت ایشان از واقعه عاشورا در کوفه و شام اثرگذار بود و در نهایت به انحلال حکومت اُموی منجر شد. در بحث عفاف و حجاب دشمن در جبهه خودی و بین مردم دنبال درگیری و ایجاد دو قطبی و ایجاد فاصله بین ملت و فاصله بین مسئولین و اشائه بی اعتمادی نسبت به مسئولین است. تلنگرها، انتقادات و مطالبات برای مسئولین راهگشا است و قطعا مسئولین آماده اند تا صدای مردم باشند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها