کد خبر: 685719
تاریخ انتشار :

اعلام آمادگی روسیه برای کمک به ایران + جزئیات مهم

یک رسانه روسی نوشته مسکو برای کمک به ایران در زمینه حفاظت از منابع آبی اعلام آمادگی کرده است.

اعلام آمادگی روسیه برای کمک به ایران + جزئیات مهم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خبرگزاری اینترفکس نوشته «الکساندر کوزلوف»، وزیر منابع طبیعی و اکولوژی روسیه این موضوع را در دیدار با «کاظم جلالی»، سفیر ایران در مسکو مطرح کرده است.

وزارت منابع طبیعی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده جلالی و کوزلوف روز جمعه برای گفت‌وگو درباره همکاری‌ها در زمینه محیط زیست دیدار کردند. طبق این روایت، جلالی در این دیدار علاقه خود را نسبت به تجربه روسیه در زمینه حفاظت از منابع آبی ابراز کرد. 

طبق نوشته خبرگزاری اینترفکس، مسکو و تهران در چارچوب کارگروه دوجانبه‌ای با موضوع مدیریت منابع آبی مشغول همکاری در این حوزه هستند. 

کوزلوف گفت: «آماده بررسی طیف گسترده‌ای از مسائل مربوط به سیستم مدیریت آب هستیم در همان حال که به رویکردها در حوزه "مدیریت یکپارچه منابع آب"، حفاظت از محیط زیست، استفاده منطقی از منابع طبیعی به روش‌های مختلف از جمله از طریق روش‌های مصنوعی افزایش بارش‌ها توجه ویژ‌ه‌ای داریم.»

وزارت منابع طبیعی روسیه همچنین گفته از جمله دیگر حیطه‌های همکاری میان دو طرف مدیریت جنگل‌ها و سازگاری با تغییرات جوی است. روسیه و ایران احتمال تبادل دانش در این حوزه و انجام تحقیقات مشترک علمی و آموزش متخصصان بیشتری در این زمینه را مورد بررسی قرار دادند.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما