کد خبر: 688543
تاریخ انتشار :

منتجب نیا سمت جدید خواهد گرفت ؟ + جزئیات مهم

منیبان/ چهره سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: بنده در انتخابات مجلس خبرگان شرکت نکردم در حقیقت بنده تصمیم گرفتم برای هیچ مسئولیتی داوطلب نشوم.

منتجب نیا سمت جدید خواهد گرفت ؟ + جزئیات مهم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رسول منتجب‌ نیا، چهره سیاسی اصلاح‌ طلب در گفتگو با مُنیبان در پاسخ به اینکه آیا در انتخابات مجلس خبرگان داوطلب می‌شوید یا خیر؟ گفت: خیر بنده در انتخابات مجلس خبرگان شرکت نکردم، در حقیقت بنده تصمیم گرفتم برای هیچ مسئولیتی داوطلب نشوم.

منتجب نیا در توضیح علت اینکه چرا داوطلب مجلس خبرگان نمی‌شود، افزود: با توجه به شرایط به وجود آمده و برخوردهایی که آقایان کردند و می‌کنند امیدی به انجام وظیفه ندارم. بنده در آخرین دفعه‌ای که برای مجلس خبرگان داوطلب شدم از حوزه خوزستان بود که در جریان آن هیئت نظارت، هیئت اجرایی و شورای نگهبان صلاحیت بنده را تایید کردند و حدود 3 روز از تایید گذشت که به فرمانداری ابلاغ کردند و فرمانداری به من ابلاغ کرد که مجاز به تبلیغ هستم اما حدود 3 روز بعد با بنده تماس گرفتند و اعلام کردند که امروز مجدداً به ما ابلاغ کردند که صلاحیت شما تایید نشده است.

به عنوان یک شهروند در انتخابات شرکت می‌کنم

منتجب‌ نیا ادامه داد: لذا وقتی که متوجه شدم هیچ حساب و کتابی وجود ندارد و فیلتری وجود دارد که هر کسی را خواستند کنار بگذارند، تصمیم گرفتم که دیگر داوطلب نشوم و فقط به عنوان یک شهروند در انتخابات شرکت کنم.

منتجب‌ نیا در پاسخ به اینکه علت ردصلاحیت آن هم بعد از اینکه 3 روز از تایید صلاحیت شما گذشته بود را پیگیری کردید یا خیر، تصریح کرد: خیر، علت ردصلاحیت خودم را آن هم در شرایطی که 3 روز قبل صلاحیتم را تایید کرده بودند پیگیری نکردم چراکه می‌دانستم براساس انگیزه‌های خطی و سیاسی صلاحیت بنده رد شده چراکه پیش از این که پیگیری کرده بودم، نتیجه‌ای نداشت. زمان حضرت امام (ره) در دوره دوم مجلس، شورای نگهبان انتخابات شیراز را باطل اعلام کرد و ما هم اعتراض کردیم و حتی به امام نامه نوشتیم، که ایشان گفتند با شورای نگهبان صحبت کنید، شورای نگهبان هم به مواردی نظیر اعمال نفوذ علما و اینکه تقلب صورت گرفته، اشاره کرد اما فردای همان روز که مجدداً با شورای نگهبان تماس گرفتم گفتند خیر چنین حرفی نزدیم، پرسیدم بنابراین چرا انتخابات را ابطال کردید؟ گفتند نمی‌دانیم که در نهایت جنتی به کاشانی ارجاع داد، کاشانی هم به دیگران ارجاع داد. 

این چهره اصلاح‌ طلب خاطرنشان کرد: البته آن زمان علی لاریجانی در ستاد مرکزی نظارت مسئولیت داشت اما در مجموع هیچ دلیلی برای ابطال انتخابات شیراز نداشتند. لذا از آن زمان آقایان کار را شروع کردند اما مردم هم پاسخ این اقدام را دادند، چنانچه وقتی انتخابات را ابطال کردند با وجود اینکه برای ورود به مجلس رأی نصف به علاوه یک نیاز بود اما ما 3 نفر نماینده از شیراز بودیم، در دور اول که انتخابات را ابطال کردند فقط بنده اکثریت مطلق آراء را کسب کرده بودم ولی بعد از اینکه ابطال کردند یک ماه بعد مردم شیراز به هر 3 نماینده رأی اکثریت مطلق دادند. بنابراین مردم با این اقدام جواب دندان‌شکنی دادند به این معنی که ما کاندیدای خود را می‌خواهیم.

به نزدیکان و بستگانم هم اجازه ندادم کاندیدا شوند

منتجب‌ نیا در پایان یادآور شد: منظور اینکه برخی آقایان از آن زمان شروع کردند و هر چه توانستند کارشکنی و سنگ‌اندای کردند. از طرفی برای ما هم کافی است چرا که عمر ما رو به پایان است و برخی آقایان هم اصرار به ادامه محدودسازی و انحصارطلبی دارند، در نهایت اینکه بنده نه تنها خودم کاندیدا نشدم بلکه به نزدیکان و بستگانم هم اجازه ندادم کاندیدا شوند، از طرفی به دوستان هم اعلام کردم که توصیه‌ای برای کاندیداتوری ندارم، خودتان به هر نحوی که مصلحت است عمل کنید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها