کد خبر: 695289
تاریخ انتشار :

«نامه‌نیوز» گزارش می‌دهد: معامله‌ای پنهان در واشنگتن شکل می گیرد؟

سیاستمداری روی اعصاب ترامپ

حضور کندی به عنوان نامزد مستقل در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری 2024 می تواند منجر به گرایش برخی از رای دهندگان مستقل به وی و در نتیجه، شکست ترامپ در برخی ایالات کلیدی مانند پنسیلوانیا و ویسیکانسین شود.

سیاستمداری روی اعصاب ترامپ
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

شاید تصور شود دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، بایدن را اصلی ترین رقیب انتخاباتی خود در سال 2024 میلادی تصور می کند و نظرسنجی ها نیز دال بر همین موضوع است. با این حال، ترامپ نگرانی چندانی نسبت به مناظره با بایدن و به چالش کشیدن وی ندارد زیرا عملکرد رئیس جمهورکنونی آمریکا مملوء از نقاط تاریک و غیر قابل دفاع می باشد. اما کسی که می تواند ترامپ را در این نقطه به چالش بکشد،کسی جز رابرت کندی نیست! فردی که اگرچه به دورنهایی رقابتهای انتخابات ریاست جهوری آمریکا راه پیدا نخواهد کرد و نامزد نهایی حزب دموکرات نیز نمی باشد، اما می تواند با انتقادات سرسختانه خود از ترامپ، بخشی از آرای خاکستری را در سبد رای دموکراتها حفظ کند.

این فرد، رابرت کندی ناک دارد. برادر زاده جان اف کندی، حضور پررنگی در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری 2024 پیدا کرده است. سران حزب دموکرات از ابتدای حضور وی در رقابتها، معتقد بودند وی در کسوت یک رای خراب کن، منجر به هدایت بخشی از آرای بایدن به سبد رای خود می شود و در نتیجه، حضور کندی از سوی افرادی مانند ترامپ مغتنم شمرده می شود. اما طی روزهای اخیر نظرسنجی ها نشان دهنده حقیقت دیگری است! بر این اساس، حضور کندی به عنوان نامزد مستقل در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری 2024 می تواند منجر به گرایش برخی از رای دهندگان مستقل به وی و در نتیجه، شکست ترامپ در برخی ایالات کلیدی مانند پنسیلوانیا و ویسیکانسین خواهد شد.رئیس جمهور سابق آمریکا جهت پیروزی در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آتی، نیاز مبرمی به جلب حمایت رای دهندگان مستقل خواهد داشت و اگر این آرا به سود وی به گردش در نیاید، بایدن مسیر راحت تری برای شکست مجدد وی در ایالات خاکستری پیش رو دارد.

از این رو بایدن نسبت به کندی، نگاهی دوگانه دارد:کندی از یک سو می تواند به نقطه امید بایدن به عنوان رای خراب کن ترامپ تبدیل شود و از سوی دیگر، می تواند همین نقش را به ضرر بایدن ایفا کند! هر چند که با توجه به نظرات خاص کندی و شباهت برخی از آنها با ترامپ، حضور وی بیشتر به ضرر رئیس جمهور سابق آمریکا خواهد بود. کندی می تواند نماینده کسانی باشد که نه ترامپ و نه بایدن را نمی خواهند! یک نظرسنجی نشان می‌دهد که رقابت مستقل ریاست‌جمهوری که توسط نظریه‌پرداز توطئه ضد واکسن، رابرت اف کندی جونیور پس از کناره‌گیری از انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها آغاز شد، ممکن است به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا کمک کند تا نامزد جمهوری‌خواهان و رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۴ را شکست دهد.

به عبارت بهتر، حضور کندی به عنوان نامزد مستقل در انتخابات ریاست جمهوری، بدترین خبر ممکن برای ترامپ محسوب می شود. دموکرات‌ها قبلاً نگرانی‌هایی را در مورد اینکه کمپینرابرت اف کندی ممکن است به بایدن آسیب برساند، به اشتراک گذاشته بودند.البته این نگرانی ها در صورتی نمود داشت که وی ( کندی) به عنوان نامزد انتخابات درون حزبی دموکراتها وارد میدان شود و در رقابتهای مقدماتی، رئیس جمهور آمریکا را به چالش بکشد. اما اکنون فرامتن و فضای بازی تغییر کرده و کندی به عنوان رقیب مستقل هر دونامزد انتخاباتی ( ترامپ  و بایدن ) قصد دارد وارد رقابتهای انتخاباتی شود. با توجه به نارضایتی مشترک برخی رای دهندگان آمریکایی از بایدن و ترامپ، احتمال گردش آرای افراد مستقل به سود کندی زیاد است.اگرچه این آرا منجر به پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 نخواهد شد اما قطعا سبد رای بایدن و ترامپ را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دریک نظرسنجی ملیموسسه  ان .پی.آر و ماریتس ، بایدن 49 درصد و ترامپ 46 درصد آرا را در سطح عمومی و ملی کسب کرده اند. اما زمانی که نام رابرت کندی نیز به نظرسنجی اضافه شده، میزان حمایتها از بایدن و ترامپ به ترتیب به 44 و 37 درصد تنزل پیدا کرد.9 درصد آرای ترامپ در این نظرسنجی، به سبد رای کندی واریز شده و در مقابل، تنها 4 درصد از آرای طرفداران بایدن به وی اختصاص یافته است. از این رو انصراف نهایی و کامل کندی از رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری ( به عنوان نامزد مستقل) بهترین خبر برای ترامپ و بدترین خبر برای رئیس جمهور کنونی مستقر در کاخ سفید محسوب می شود

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها