کد خبر: 701261
تاریخ انتشار :

قیمت مرغ سر به فلک کشید | جدیدترین قیمت مرغ امروز 3 بهمن

به گفته رییس اتحادیه مرغ گوشتی، قیمت هر کیلو گوشت مرغ حدود ۷۸ هزار تومان است که نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

قیمت مرغ سر به فلک کشید | جدیدترین قیمت مرغ امروز 3 بهمن
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رییس اتحادیه مرغ گوشتی با تأکید بر اینکه هر کیلو گوشت مرغ ۷۸ هزار تومان است، اظهار کرده است که آرامش در بازار گوشت مرغ حاکی از وضعیت پایداری است.

گران شدن گوشت قرمز بازار تقاضا گوشت مرغ را افزایش داده است. از این رو سیاست‌ها برای ۳ ماهه پایانی سال افزایش جوجه‌ریزی بوده و در این ماه بیش از ۱۵۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شد.

علی ابراهیمی، رییس اتحادیه مرغ گوشتی، گفت: ماه گذشته بیش از ۱۴۴ قطعه جوجه‌ریزی در کشور انجام شد و در این ماه این عدد به بیش از ۱۵۲ قطعه رسید.

وی با بیان اینکه نرخ گوشت مرغ زنده روند نزولی دارد، افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت مرغ گرم حدود ۷۸ هزار تومان بوده که نسبت به هفته گذشته پایین آمده است.

رییس اتحادیه مرغ گوشتی یادآور شد: قیمت گوشت مرغ با نوسان کمی همراه است با وجود اینکه قیمت نهاده‌های دام و طیور افزایشی بوده و به عنوان مثال هر کیلو سویا از ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان به حدود ۲۲ هزار تومان رسیده است.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه آرامش در بازار گوشت مرغ برقرار است، گفت: فراموش نکنیم استمرار و دوام تولید منوط به نرخ منطقی محصولات است.

قیمت جدید مرغ

وزارت جهادکشاورزی پس از بررسی‌های لازم با افزایش قیمت مرغ به ۸۵هزار تومان موافقت کرد و هرکیلو مرغ گرم در بازار با قیمت ۸۵هزار تومان توزیع شد. در این مدت علاوه بر گرانی مرغ بازار با یک کمبود هم مواجه شد. به گونه‌ای که عرضه مرغ در میادین میوه و تره‌بار بسیار قطره‌چکانی انجام می‌شد و همین موضوع قیمت مرغ را در فروشگاه‌ها و مراکز خرده‌فروشی بسیار بالا برده بود.

قیمت انواع گوشت مرغ بسته بندی 

نام محصول وزن قیمت / تومان

 
سینه بی پوست مهیا پروتئین  ۱.۸ کیلوگرم ۲۶۱,۰۰۰
گوشت چرخ کرده مرغ مهیا پروتئین ۰.۵ کیلوگرم ۷۰,۴۰۰
ساق مرغ پویا پروتئین   ۱۸۰۰ گرم ۲۶۱,۰۰۰
بال و بازو مرغ پویا پروتئین   ۹۰۰ گرم ۹۷,۶۵۰
بال و بازو کبابی مرغ پویا پروتئین   ۹۰۰ گرم ۱۰۷,۴۱۰
جوجه کباب ران مرغ زعفرانی مهیا پروتئین  ۰.۹ کیلوگرم ۱۷۴,۲۴۰
جوجه کباب سبزیجات پویا پروتئین   ۵۰۰ گرم ۹۶,۸۰۰
 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها