کد خبر: 702155
تاریخ انتشار :

خبرسازی بی‌بی‌سی در خصوص حضور عناصر القاعده در ایران

برخی رسانه هایی خبری غربی و از جمله رسانه فارسی زبان بی بی سی در روزهای گذشته در اقدامی ناشیانه و با ارجاع به برخی مفاد گزارش گروهی از کارشناسان کمیته تحریم القاعده و داعش و انتشار آن تحت عنوان جعلی «گزارش شورای امنیت سازمان ملل»، ادعای تکراری حضور و تردد عناصر القاعده در ایران را مجددا تکرار کرده اند.

خبرسازی بی‌بی‌سی در خصوص حضور عناصر القاعده در ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این در حالی است که گزارش مذکور که طی روزهای گذشته به صورت علنی منتشر شده است، صرفا احصا و انعکاس نظرات کشورهای مختلف در مورد فعالیت گروه های تروریستی بوده و بندها و ادعاهای مربوطه در خصوص تردد عناصر القاعده به ایران نیز صرفا تکرار مواضع مغرضانه سیاسی چند کشور غربی است که بدون هیچ مستنداتی در اختیار گروه ناظر کمیته تحریم قرار گرفته و براساس رویه ای اداری در گزارش درج شده است.

گزارش مذکور صرفا تجمیع اطلاعات واصله از کشورهای مختلف بوده و فاقد یافته یا نتیجه گیری در خصوص ادعای مطرح شده است و هیچ مستندی در خصوص این ادعاها نیز در گزارش درج نشده است. پاسخ جمهوری اسلامی ایران در رد این ادعاهای سیاسی نیز در همین گزارش منعکس شده است.

ادعای حضور و تردد برخی عناصر القاعده در ایران در حالی در دو دهه گذشته در محافل غربی تکرار شده است که این کشورها تاکنون از ارائه مستنداتی در این خصوص بازمانده اند و اخبار مذکور در این خصوص به نقل منابع مجعول تکرار شده است.

این رویکرد مغرضانه کشورهای غربی برای فریب مخاطب و انباشت ادعاهای مطرح شده در دو دهه گذشته تکرار شده، لیکن در نبود شواهدی عینی و قابل باور مورد اقبال در محافل سیاسی قرار نگرفته است. یافته ها و پیشنهادات چنین گزارش هایی صرفا پس از تایید کمیته تحریم و شورای امنیت اعتبار سیاسی خواهد داشت.

جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته قربانی اشکال مختلف تروریسم از جمله گروه های افراط گرا بوده و دشمنی ریشه دار این گروه ها با کشورمان و همچنین اقدامات موثر امنیتی-نظامی دولت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تهدید این گروهای تروریستی در منطقه، مورد اذعان جامعه جهانی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها