کد خبر: 709418
تاریخ انتشار :

به نقل از دیگران؛

اهمیت اطلاعات در ایران و آمریکا / چرا راب مالی از مذاکره کنار گذاشته شد؟

سطح حساسیت آمریکا در مورد درز کردن اطلاعات محرمانه خود از طریق یک فرد را با وضعیت ایران مقایسه کنید.

 اهمیت اطلاعات در ایران و آمریکا /  چرا راب مالی از  مذاکره کنار گذاشته شد؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - واشنگتن پست در مقاله‌ای به نقل از دو نماینده کنگره آمریکا مدعی شده است که علت برکناری راب مالی درمیانه مذاکرات مهم احیای برجام میان ایران و آمریکا، این بود که «اسناد طبقه‌بندی‌شده را به حساب ای‌میل شخصی خود ارسال و بعد آن را در تلفن شخصی‌اش دانلود کرده» بود. برخی مدعی هستند این اسناد همان مطالبی است که دست کم بخش‌هایی از آن بعدا سر از تهران تایمز در آورد. اینکه اسناد را چه کسانی از تلفن مالی استخراج کردند و چگونه به ایران رسید، موضوع مهمی است. 

 آیا ایران به این اسناد دسترسی پیدا کرده بود؟ آیا ایران توانسته بود تلفن راب مالی را هک کند؟ اگر اینطور بود چرا اقدام به انتشار آنها کرد و با برکناری راب مالی سبب از بین رفتن مذاکرات شد و بعد از آن شاهد وقایع پاییز 1401 بودیم؟‌ حذف راب مالی در آستانه نهایی شدن توافق ایران و آمریکا در دوحه قطر به نفع کدام کشورهای خارجی و جریان‌های سیاسی داخلی بود؟

سطح حساسیت آمریکا در مورد درز کردن اطلاعات محرمانه خود از طریق یک فرد را با وضعیت ایران مقایسه کنید. مدت‌هاست که هر روز بخشی از اسناد نهادهای دولتی و حاکمیتی ایران هک میشود و در نهایت هم شنیده نشده است که حتی یک مسئول هم مواخذه یا برکنار شده باشد. 

لیست این هک‌ها هرروز اضافه میشود. از هک شدن میلیون ها پرونده قوه قضائیه گرفته تا هک شدن و درز اطلاعات مربوط به نهاد ریاست جمهوری که هر روز بخشی از نامه های محرمانه آن در کانالی متعلق به سازمان منافقین منتشر میشود. 

تفاوت برخوردها در مورد داده‌ها  و اسناد مهم در ایران و آمریکا از همین زاویه کاملا روشن و قابل اندازه‌گیری است. خصوصا اینکه کنگره آمریکا که نمایندگان مردم هستند از چنان قدرتی برخوردارند که به راحتی راب مالی را برای جلسه استماع و شنیدن دفاعیاتش به کنگره کشیده و در نهایت سبب کناره گیری او از کارش در وزارتخارجه آمریکا میشوند.

 

منبع: امتداد

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها