کد خبر: 619280
تاریخ انتشار :

کمبود برق به جایگاه‌های CNG رسید/ پمپ‌بنزین‌ها خاموش می‌شوند؟

مقرر شده به منظور مدیریت مصرف برق، جایگاه‌های سوخت CNG در ساعات پیک ماه‌های تیر و مرداد دو ساعت تعطیل شوند که این موضوع نگرانی برای جایگاه‌های سوخت به وجود آورده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روز گذشته شرکت توانیر اعلام کرد که در راستای مدیریت انرژی در ایام گرم سال و پیشگیری از خاموشی مشترکان خانگی، با هماهنگی صورت گرفته با شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران، جایگاه‌داران سوخت CNG در تیر و مرداد سال جاری در ساعاتی از روز نسبت به قطع کامل برق از شبکه و تعطیلی جایگاه‌های CNG اقدام می‌کنند.

جایگاه‌داران سوخت CNG که در این طرح همکاری لازم را انجام دهند از تشویق‌های طرح مدیریت بار برخوردار می‌شوند و برای اطلاع شهروندان نیز پیش از آغاز طرح، از طریق رسانه ‌های جمعی و نصب بنر در محل جایگاه‌ها اقدام می‌شود.

این طرح به منظور جلوگیری از تبعات احتمالی تعطیلی جایگاه‌های CNG و قطع برق ناخواسته اجرایی می‌شود و آنطور که مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور گفته این طرح تنها در جایگاه‌هایی که مجهز به دیزل ژنراتور باشند اجرایی می‌شود.

به گفته وی بر اساس این طرح جایگاه‌های CNG در ساعت اوج مصرف از سیستم‌های خود استفاده می‌کنند و یا اگر در طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف شرکت کنند، مشمول پاداش می‌شوند. اما هیچ برنامه خاموشی برای پمپ‌بنزین‌ها وجود ندارد.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه این طرح تنها در جایگاه‌هایی که تفاهم‌نامه امضا کردند، اجرایی می‌شود، گفت: جایگاه‌هایی که مدیریت مصرف را در دستور کار قرار می‌دهند، مورد تشویق ما قرار می‌گیرند، این طرح تنها به منظور مدیریت مصرف برق اجرایی می‌شود و اقدامات لازم برای اجرای آن نیز در نظر گرفته شده است.

منبع: ایسنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما