کد خبر: 620889
تاریخ انتشار :

دفاع تمام قد سیدحسن خمینی از ظریف + جزئیات

سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه «در سیاست خارجی، یکی از شروط مهم آن انصاف است»، در تقدیر از محمدجواد ظریف گفت: عنصری شجاع باتقوا، با سابقه روشن، با دانش کافی، با شناخت بسیار خوب از جهان معاصر، با دانش و درد مردم، روزگار خوبی را سپری کرد، تلاش های بسیار ارزشمندی را داشت و من مطمئنم که آیندگان بیش از کسانی که امروز هستند از برادرمان ظریف یاد خواهند کرد و نام او را به بزرگی بر زبان خواهند آورد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گزیده سخنان حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پی می آید:

*امام پیروزی از هر طریقی را نمی پذیرد.

*راه امام بازگشت به دین از طریق قلوب مردم است.

*مهمترین پیام انقلاب اسلامی ایران بازگشت به دین است، اما نه دین طالبانی، دینی که در آن مردم نقش اصلی را دارند.

*{مهمترین پیام انقلاب اسلامی} بازگشت به جمهوری اسلامی است، نه حکومت اسلامی.

*در سیاست خارجی، یکی از شروط مهم آن انصاف است.

*پیروزی هایی که منصفانه به دست نیاید، زمینه ساز جنگ های دائمی است.

*هیچ وقت انقلاب اسلامی به رهبری امام و بعد به رهبری مقام معظم رهبری چیزی بیش از آن نخواسته که حق او را به رسمیت بشناسند.

*آقای ظریف هم به اصول و قواعد سیاست و هم به توانایی شخصی از جهت شناخت، درایت، امانت و تقوای لازم مجهز بود.

*ظلم به ایشان، ظلم به شخص ایشان نیست، ظلم به نگاه کارشناسی در دستگاه سیاست خارجی است.

*عنصری شجاع باتقوا، با سابقه روشن، با دانش کافی، با شناخت بسیار خوب از جهان معاصر، با دانش و درد مردم، روزگار خوبی را سپری کرد، تلاش های بسیار ارزشمندی را داشت و من مطمئنم که آیندگان بیش از کسانی که امروز هستند از برادرمان ظریف یاد خواهند کرد و نام او را به بزرگی بر زبان خواهند آورد.

ظریف: امام خمینی خودباوری و عزت نفس را برای ملت ایران به ارمغان آورد

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان امروز در کنفرانس بین‌المللی مجازی گفتمان سیاسی از دیدگاه امام خمینی (ره) که در آستانه سالروز ارتحال ایشان برگزار شد با اشاره به این که امام خمینی (ره) برای ما در انقلاب اسلامی و در جنبش اسلامی یک چهره تاریخی بسیار مهم است، درباره پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت که هیچ کسی خواهان پیروزی آن نبود جز خود ملت ایران که به خداوند، برترین قدرت ها باور داشتند و پیروز شدند. 

ظریف همچنین اشاره کرد که ملت ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با چالش هایی بزرگ از جمله جنگ تحمیلی، تحریم ها، جنگ اقتصادی، تروریسم اقتصادی و پزشکی دست و پنجه نرم کرده و در آن ها پیروز شده است. 

وزیر خارجه کشورمان ادامه داد که ملت ایران با وجود تمامی این چالش ها پابرجا هستند و دلیل آن پیامی است که امام خمینی (ره) برای مردم به ارمغان آورد، یعنی خودباوری و عزت نفس. 

او ادامه داد که خود ملت ایران عزت نفس داشتند و امام باعث شدند مردم آن را در خود ببینند و ایشان همیشه به قدرت مردم باور داشتند و تاکید می کردند که ما باید خودمان را خادمان مردم ببینیم. 

 

منبع:جماران و ایسنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما