کد خبر: 650955
تاریخ انتشار :

​ارزش سهام عدالت روز مشخص شد | خبر خوش برای سهام عدالتی ها

ارزش سهام عدالت، ۱.۳درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 ارزش سهام عدالت  برای دارندگان این سهام از مهمترین مباحث و مسائل بحث برانگیز بوده که در چند سال اخیر مردم و دولت را به خود مشغول کرده است. ارزش سهام عدالت به صورت روزانه از سمت سایت های معتبر اعلام می گردد و ممکن است که با رشد و یا کاهش مواجه شد. در سال گذشته دولت تصمیم گرفته بود که شرایطی را برای فروش ارزش سهام عدالت در نظر بگیرد تا دارندگان بتوانند حق فروش آن را داشته باشند. امسال نیز خبری در مورد آزادسازی ارزش سهام عدالت پخش شد اما هنوز نتیجه قطعی برای واگذاری ارزش سهام عدالت مشخص نشده است.

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، ۱.۳درصد افزایش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴۹۲هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۴ میلیون و ۴۷۹هزار تومان، ۲۷ میلیون و ۲۷۵هزار تومان و ۱۳ میلیون و ۴۲۳هزار تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۶۸۷هزار تومان رسیده است.

 سهام عدالت در پایان آخرین هفته فروردین تقریبا سه درصد رشد داشت. همچنین شاخص کل بورس کمتر ۳٫۹ درصد رشد کرد و در سطح یک میلیون و ۵۱۲ هزار واحدی به کار خود خاتمه دارد.

بورس روز چهارشنبه هفته اخیر از محدوده یک میلیون و ۴۵۴ هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۵۱۲ هزار واحد رسید. شاخص کل بورس در این هفته ۳٫۹ درصد رشد کرد

ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی در پایان این هفته یعنی ۳۱ فروردین ماه به ۱۴ میلیون و ۳۵۷ هزار تومان رسید. این در حالی است که ارزش این سبد در هفته گذشته روی قیمت ۱۳ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان ایستاد.

ارزش سبد یک میلیونی سهام عدالت در پایان این هفته به ۲۷ میلیون و ۴۶ هزار تومان رسید. ارزش این سبد در هفته گذشته برابر با ۲۵ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان بود.

همچنین ارزش سبد ۴۹۲ هزار تومانی طی روز چهارشنبه و آخرین روز معاملاتی این هفته، به ۱۳ میلیون و ۳۰۹ هزار تومان رسید. این ازرش در هفته قبل معادل ۱۲ میلیون و ۷۸۴ هزار تومان بود.

اررزش ۶٠ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی به هشت میلیون و ۶۱۴ هزار تومان رسیده است.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره جاماندگان سهام عدالت، گفت: برآورد این است حدود ۲۰ میلیون نفر در کشور سهام عدالت ندارند که در کمیسیون اقتصادی طرحی را تصویب کردیم و براین اساس کسانی که مشمول باشند، سهام عدالت دریافت می‌کنند.

پیمان حدادی، مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق‌بهادار: با توجه به نزدیک‌شدن به فصل مجامع، یکی از موضوعات بسیار مهم در موضوع سهام عدالت؛ حضور نماینده مشمولان سهام عدالت است که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.

طبق هماهنگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انجام‌شده فقط افرادی می‌توانند به‌عنوان نماینده سهامداران روش غیرمستقیم سهام عدالت در مجامع شرکت‌ها حضور داشته باشند که دارای معرفی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نامه رسمی از کانون شرکت‌های سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری سهام عدالت باشند.

نماینده ویژه رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: کارگروه ویژه سهام عدالت پیگیر واریز سود شرکت‌های غیربورسی سهام عدالت برای سهامداران است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها