کد خبر: 628606
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفتگوی «نامه‌نیوز» با جعفرزاده ایمن آبادی؛

نمایندگان رئیسی را دعوت کردند، پس کربلا و مسلم دیگری درست نکنند

فعال سیاسی اعتدالگرا گفت: خود نمایندگان آقای رئیسی را برای ریاست جمهوری دعوت کردند، کربلا و مسلم دیگری ایجاد نکنند. او هم آمد و کابینه اش را معرفی کرد. انتظار می رود مجلس کابینه آقای رئیسی را بپذیرد و هزینه اش را هم پرداخت کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز؛ سیدابراهیم رئیسی کابینه خود را به مجلس معرفی کرد و منتظر جلسه رأی اعتماد است. گرچه ترکیب وزرای پیشنهادی با انتقاداتی همراه بوده اما بسیاری از سیاسیون کشور اعم از اصولگرا و اصلاح طلب امیدوارند مجلس به کل کابینه رأی اعتماد دهد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با نامه نیوز درباره کابینه دولت سیزدهم گفت: از شعارهایی که آقای رئیسی در زمان انتخابات داد، انصافا انتظار کابینه ای قوی تر از این کابینه را داشتیم. ضمن آنکه تکرار برخی چهره های دولت آقای احمدی نژاد در دولت سیزدهم به برخی اصولگرایان ضربه خورده از احمدی نژاد خوش نیامد.


کلیک کنید: جزئیات جدید از مذاکرات ایران و عربستان


وی افزود: در اردوگاه اصولگرایان خیلی خیلی افراد قوی تری در حوزه اداره وزارتخانه هایی همچون آموزش و پرورش، اقتصاد و کار می توان پیدا کرد و آقای رئیسی این امکان را داشت از آنها -که حتی مقبول تر هم بودند-استفاده کند اما به هر صورت این اتفاق به هر دلیلی نیافتاد که دلیلش برای خود آقای رئیسی محفوظ است و شاید یک روز هم بگوید «چرا کابینه را به این شکل معرفی کرد» که قابلیت نقدپذیری دارد.

این فعال سیاسی اعتدالگرا یادآور شد: الان زمان بیان حرف های متفرقه نیست. در وضعیت کنونی کشور و مشکلاتی که مردم در حال مواجهه با آنها هستند، باید هر طور شده اکثر قریب به اتفاق وزرای پیشنهادی تأیید شوند چون طولانی شدن تکمیل کابینه خیلی به صلاح کشور نیست. اگر من امروز بگویم کشور روی هواست حرف خیلی گزافی نزده ام.

وی ادامه داد: فقر، تنگدستی، بیکاری، کرونا، بی برقی، تعطیلی و غیره فاکتور های خوبی برای کشور نیستند. خواهشم از مجلس آن است که با تساهل و تسامح بیشتری کابینه را بپذیرد تا دولت کار خودش را آغاز کند چون بعدها به مرور می توان کابینه را ترمیم کرد.

این فعال سیاسی اظهار کرد: از مجلس انتظار همراهی می رود اما شخصا احساس خوبی از مجلس ندارم. فکر می کنم مجلس هنوز در فضای سهم خواهی از دولت است. مجلس خیلی هزینه برای آقای رئیسی پرداخت کرد و حتی تا مرز وکیل الدوله ای پیش رفت. 220 نماینده مجلس رسما نامه نوشتند و از آقای رئیسی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند. دفاتر قریب به اتفاق نمایندگان مجلس ستاد انتخابات آقای رئیسی شد.

وی افزود: وقتی خود نمایندگان آقای رئیسی را برای ریاست جمهوری دعوت کردند، کربلا و مسلم دیگری ایجاد نکنند. او هم آمد و کابینه اش را معرفی کرد. انتظار می رود مجلس کابینه آقای رئیسی را بپذیرد و هزینه اش را هم پرداخت کند. معتقدم عدم پذیرش کابینه یا حذف برخی از وزرای پیشنهادی برای کشور مشکل ایجاد می کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما