کد خبر: 685310
تاریخ انتشار :

مجیدی: استقلال بزرگترین باشگاه آسیاست

فرهاد مجیدی می‌گوید آخرین ایرانی‌ای است که قهرمان آسیا شده، ولی امیدوار است استقلال به این عنوان دست پیدا کند.

مجیدی: استقلال بزرگترین باشگاه آسیاست
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، پس از کسب یکی از به یادماندنی‌ترین قهرمانی‌های تاریخ لیگ برتر با استقلال، فرهاد مجیدی ترجیح داد تا قهرمان بدون شکست ایران را به مقصد امارات ترک کند و هدایت تیم نه چندان مطرح اتحاد کلباء را بر عهده بگیرد. یک ریسک بزرگ برای سرمربی جوانی که در همان سال‌های ابتدایی راه دور و درازش، تصمیم گرفت لژیونر شود.

در شرایطی که خیلی‌ها تصور می‌کردند مجیدی در امارات چندان دوام نخواهد آورد، ولی این سرمربی جوان توانست کلباء را به بهترین رتبه‌اش در تاریخ ادنوک لیگ برساند و قراردادش نیز برای فصل پیش رو تمدید شد تا فرهاد به رؤیاپردازی‌هایش برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر ادامه دهد.

شبکه ابوظبی الریاضیة به رسم سال‌های قبل، به تمرینات تیم‌های لیگ امارات رفته و شب گذشته نوبت به اتحاد کلباء رسید. در حاشیه یکی از تمرینات این تیم، فرهاد مجیدی نیز گفت‌وگوی مفصلی را با این شبکه انجام داده که در زیر می‌خوانیم:

فصل قبل می‌توانستیم نتایج بهتری کسب کنیم

نخستین سوال از مجیدی درباره نتایج فصل قبل این تیم بود. او در این خصوص گفت: فکر می‌کنم در فصل گذشته می‌توانستیم نتایج بهتری بگیریم. اگر بعضی از بازی‌ها خوش شانس بودیم می‌توانستیم امتیازات بیشتری کسب کنیم.

با وجود تمام مشکلات، از بازیکنانم ممنونم

سال‌ها حضور در فوتبال امارات سبب شده تا مجیدی به عنوان یک بازیکن، در لیگ این کشور فردی شناخته‌شده باشد. او در این باره گفت: فوتبال امارات نسبت به زمانی که من به اینجا آمدم و بازی می‌کردم خیلی تغییر کرده است. خوشبختانه شناخت بیشتری نسبت به لیگ داریم و می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. تنها چیزی که در مورد فصل قبل می‌توانم بگویم از بازیکنانم با وجود تمام مشکلات بسیار ممنونم.

باید اشتباهات قبل را تکرار نکنیم

مجیدی در بخش بعدی و درباره اهدافی که در فصل جدید دارد می‌گوید: اولین هدفی که برای فصل جاری دارم و خیلی هم نظر من مهم است اینکه باید اشتباهات قبل را تکرار نکنیم. باید آنها را به حداقل برسانیم.

بازیکنانی که می‌خواستیم را جذب کردند

خریدهای تابستانی، بخش بعدی این گفت‌وگو بود. سرمربی ایرانی کلباء در این باره گفت: از اداره باشگاه تشکر می‌کنم. بازیکنانی که می‌خواستیم را جذب کردند و تمرینات بسیار خوبی را در کمپ داشتیم و فکر می‌کنم تیممان شرایط بهتری دارد.

مربی باید به‌روز باشد و مطالعه کند

کلباء اردوی پیش فصل خود را در اسلوونی گذراند. مجیدی در این خصوص می گوید: از بازیکنان اتحاد کلبا ممنونم که در اردوی خودمان خوب و عالی بودند. آنها نظم و انضباط را که یکی از مهم‌ترین فاکتورها است به خوبی اجرا کردند. به نظرم یک مربی فوتبال باید هر روز آپدیت باشد. مطالعه داشته باشد و فوتبال‌های بزرگ دنیا را آنالیز کند. فوتبال روز دنیا باشد. باید مطالعه زیاد داشته باشد.

با بزرگترین باشگاه آسیا نتایج خوبی گرفتم

سرمربی سابق استقلال به بلندپروازی‌هایش فکر می‌کند و در این باره می‌گوید: برای مربیگری من فکر می‌کنم اگر می‌خواهم مربی بزرگ شوم باید خیلی وقت بگذارم و کار کنم. نتیجه خیلی خوبی با بزرگترین باشگاه آسیا که استقلال است گرفتم و امیدوارم این ایده را در کلبا هم تکرار کنم. راه بسیار سختی است.

چیزی در زندگی‌ام نبوده که بخواهم و آن را به دست نیاورم

او درخصوص برنامه‌هایش برای موفقیت نیز گفت: روز به روز کار کنیم و کمتر صحبت کنیم و بیشتر کار کنیم. چیزی در زندگی ام نبوده که بخواهم و آن را به دست نیاورم. مطمئنم در مربیگری هم به اهدافم می‌رسم. به فوتبال امارات با ورود بازیکنان با کیفیت باعث شده سطح بازیکنان محلی نیز افزایش پیدا کند. مربیان خوبی وارد این لیگ می شوند. من پیشرفت را در فوتبال امارات می بینم و آینده خوبی برای فوتبال این کشور پیش بینی می‌کنم.

می‌خواهم بهترین نتیجه را برای کلبا به دست بیاورم

تیم‌های مدعی و شانس کلباء برای قهرمانی، سوال بعدی از مجیدی بود. او در این خصوص گفت: قهرمانی در لیگ امارات قابل پیش بینی نیست ولی تیم‌های مدعی فصل قبل، امسال هم می‌توانند. تمام تمرکزم را روی تیم خودم می‌گذارم. می‌خواهم بهترین نتیجه را برای کلبا به دست بیاورم. هرچه بالاتر بهتر است. من جوانان کلبا را اطمینان دارم. مطمئن هستم به تیم ملی امارات راه پیدا می‌کنند.

متسو من را در کلاس‌های مربیگری ثبت نام کرد

فرهاد مجیدی در این قسمت از مصاحبه عکسی از قهرمانی با العین امارات در لیگ قهرمانان آسیا را توسط گزارشگر دید. او با دیدن این عکس گفت: اولین چیزی که به ذهنم می‌آید «برونو متسو» است. خودش من را برای کلاس‌های مربیگری در لندن ریجستری کرد و من را تشویق کرد.

امیدوارم استقلال قهرمان آسیا شود

سرمربی پیشین استقلال درباره قهرمانی آسیا با العین نیز اضافه کرد: قهرمانی در آسیا با العین برای من افتخار بزرگی است. فکر می‌کنم آخرین بازیکن ایرانی هستم که دستش به این جام خورده است. البته امیدوارم استقلال بتواند آن را به دست بیاورد.

بولت سپاهان هفتاد هزار نفر در استادیوم بودند، اما هیچ صدایی نمی‌آمد

مجیدی در پایان به خاطره حضورش در دیدار فینال لیگ قهرمانان که منجر به قهرمانی با العین شد اشاره کرد و گفت: وقتی به عنوان بازیکن تعویضی در فینال لیگ قهرمانان آسیا برای العین وارد زمین شدم نتیجه دو بر یک به نفع العین بود. وقتی وارد زمین شدم سه گل خوردیم. کاپیتان تیم هم اخراج شد. زیاد چیزی یادم نمی‌آید اما یادم هست با خدا حرف می‌زدم. در همین لحظه دیدم «رودریگو» پاس داد. برای خوشحالی هفتاد هزار نفر در استادیوم بودند اما هیچ صدایی نمی‌آمد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها