کد خبر: 697397
تاریخ انتشار :

جنجالی تر ین مصاحبه هفته فوتبال ایران در رفسنجان

ساکت الهامی یکی از خاص‌ترین کنفرانس‌های خبری فصل را در رفسنجان پس از شکست 4 بر یک مقابل ملوان پشت سر گذاشت.

 جنجالی تر ین مصاحبه هفته فوتبال ایران در رفسنجان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش‌ سه"، پس از شکست سنگین مس رفسنجان مقابل ملوان ساکت الهامی سفره دلش را پیش خبرنگاران رفسنجانی باز کرد و صحبت‌هایی آتشین را بر زبان آورد. او که از قضاوت حسن اکرمی و کمک‌هایش در بازی بسیار شاکی بود، علیه این داور بین‌المللی موضع گرفت و در ادامه نسبت به شعارهایی که تعدادی از هواداران مس رفسنجان نسبت به خودش روی سکوها سر دادند، واکنش نشان داد.

سرمربی مس رفسنجان که در فصل جاری تا کنون او را اینقدر برافروخته ندیده بودیم، این بار بغضش ترکید و مقابل دوربین‌های تلویزیونی و خبرنگاران از مشکلات شدید مالی گلایه کرد و مواضع خود را درباره مسائل مختلف اعلام کرد.

الهامی اینطور حرف‌هایش را آغاز کرد: «اگر بخواهیم درباره بازی صحبت کنیم، هیچ جای صحبتی وجود ندارد. فقط جای تبریک برای تیم ملوان دارد. به تیم ملوان و کادر فنی و مجموعه آنها تبریک می‌گویم. مبارکشان باشد. اما واقعیت امر این است که امروز جایی است که باید صحبت کنم. اگر به قول آقای صادقی‌پناه (مدیر رسانه‌ای تیم) تا امروز صحبت نکرده‌ام نجابت به خرج داده‌ام. مقابل تراکتور پنالتی صددرصد ما را نمی‌گیرند و همان توپ برمی‌گردد و به گل ما وارد می‌شود. نمی‌خواهم از داوری بگویم، اما امروز فقط داوری می‌توانست این کار را با ما بکند که کرد. هم شکایت می‌کنیم و هم اکرمی را به خدا واگذار می‌کنم، چون در روز سخت‌مان ما را کله کرد.» 

او با کنایه زدن به مالکیت تیم حریف ادامه داد: «ما احتیاج داشتیم این بازی را ببریم. در شرایط کاملا خوب بودیم. دقیقه 9 اگر دفاع وسط حریف را اخراج می‌کرد مالکیت برای ما بود. شرایط کاملاً فرق می‌کرد. بازیکن ما 20 متر فاصله داشت و تک به تک بود. کدام مالکیت؟! تا آمدیم خودمان را جمع و جور کنیم دوباره آفساید شهباززاده را به اشتباه اعلام کردند. چند تا مگر گیرمان می‌آید؟! بعد به بازی برگشتیم و گل اول‌مان را زدیم که جلال علی‌محمدی را اخراج کرد که اصلاً آن صحنه خطا نبود. الان در رختکن دیدیم. اصلا خطا نبوده!»

سرمربی مس رفسنجان سپس به انتقاد صریح از خداداد افشاریان پرداخت و گفت: «از افشاریان گله دارم. تنها مربی‌ای که تاکنون از داوری صحبت نکرده و فقط تبریک گفته من بوده‌ام. اینطور نمی‌شود، چون من هم خانواده دارم و 70 دقیقه فحش ناموس شنیدم. بعد در این مورد هم صحبت می‌کنم. مگر من از پشت کوه برای مربیگری به اینجا آمده‌ام؟ همه می‌دانند که اینها شیتیل‌بگیر هستند. من به آنها شیتیل نمی‌دهم! یک مشت شیتیل‌بگیر آمده‌اند برای خودشان الهامیِ ... هرچه به من گفتید به خودتان برمی‌گردد. چون من خانواده و اصالت دارم.»

او سپس با اشاره به دو قهرمانی خود در جام حذفی و حفظ نساجی در لیگ برتر حرف‌های خود را با لحنی عصبانی ادامه داد: «از جای کوچکی هم نیامده‌ام. در تاریخ باشگاه شما تنها یک پنجمی داشتید، اما من با دو جام به اینجا آمده‌ام. نساجی را در شرایطی نگه داشتم که گواردیولا هم نمی‌توانست این کار را بکند. تراکتور هم زمانی که من رفتم سهمیه گرفتم. من با آبرو به اینجا آمدم و متانت کردم تا الان حرفی نزدم.» 

بخش بعدی صحبت‌های تند سرمربی مس رفسنجان گلایه از شرایط مالی تیم بود و در این مورد اینطور حرف زد: «بازیکن من تا حالا پول نگرفته‌ است و در زمین راه می‌رود؛ چه کار باید بکنم؟ باید از بیرون بازیکن بیاورم؟ من چه کار باید بکنم. باید بروم از بیرون بازیکن بیاورم؟! دکتر من قبل از بازی به تمرین نیامده است و می‌گوید بچه‌های من مدرسه دارند. نمی‌آیم. به چه کسی بگویم؟! چه کسی می‌گوید این تیم سال گذشته 150 میلیارد هزینه کرده است؟ این تیم سال گذشته 300 میلیارد هزینه کرده! من به شما می‌گویم. 130 میلیارد بدهی از سال گذشته دارد. منی که پیش شما نشستم، 20درصد پول گرفته‌ام. منی که قهرمان شدم و فردایش من را بیرون کردند. منی که پول عمل پدرم که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند را ندارم و طلاهای همسرم را فروخته‌ام؛ بعد دکتر تیم می‌گوید که باید پول مدرسه بچه‌هایش را بدهد. بعد آمده‌اند پول را بین بازیکنان تقسیم کرده‌اند. به یکی هفت درصد، به یکی هشت درصد، تمام تیم به هم ریخت!»

الهامی پس از سکوتی چند ثانیه‌ای با فریاد زدن ادامه داد: «آقا گناه من چیست؟! الان خب من باید جواب بدهم! فحش ناموس را من دارم می‌شنوم. از این ور هم داور آمده. گفتم حلال نمی‌کنم. واگذارش می‌کنم به خدا اکرمی را. تا تمام تیم بهم ریخته است. تا روز ابدالدهر او را حلال نمی‌کنم، چون در روز سخت تیم من را پاشاند. اگر هفته دوم و سوم بود سکوت می‌کردم. مقابل تراکتور و صنعت نفت چیزی نگفتم، اما الان تیم من احتیاج داشت. داشت درست بازی می‌کرد. اگر بازیکن حریف اخراج می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟ اگر آفساید سجاد را نمی‌گرفت چه اتفاقی می‌افتاد؟!»

الهامی با انتقاد از شرایط مالی مس و مقایسه آن با سال‌های گذشته گفت: «الان که با شما صحبت می‌کنم کادر فنی تا کنون 20 درصد گرفته است. تدارکات ما پول اجازه خانه‌اش را ندارد! سال گذشته اینجا پاداش آنچنانی دادند. اصلا هر جور که بوده بوده. مشخص است در مس خوش‌حسابی و انضباطی مالی خوب بوده است، اما الان کاملاً برعکس شده است و من در فشار هستم و به همین دلیل حرف می‌زنم. تا زمانی که گل نخوردیم مشکلی نداریم، اما گل که می‌خوریم تیم می‌شکند؛ می‌دانید چرا؟ چون بازیکنان تحت فشار هستند. چک داشته‌اند و پاس نشده است. خونه باید می‌گرفته‌اند، نتوانسته‌اند. همه هم همین‌طورند. به همین دلیل می‌گویم آقای اکرمی واگذارت می‌کنم به خدا. آقای حسن‌زاده کمیته انضباطی من تا حالا حرف نزدم. آقای تاج قسم می‌خورم داوری بازی امروز پر حرف و حدیث بود. می‌دانم به کمیته انضباطی هم باید بروم و آنجا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهم داشت. مگر می‌شود تیمی را اینگونه نابود کنند؟ خطا نبوده. هر آن امکان داشت گل مساوی را به آنها بزنیم. بعد یک دفعه کمر تیم می‌شکند. آنجا آفساید می‌گیرد، بعد اخراج می‌کند، تا دقیقه 36 یک توپ به زمین ما نیامده. من این‌ها را به چه کسی بگویم؟!»

الهامی بار دیگر به مسائل مالی بازگشت و در این باره با خطاب قرار دادن خبرنگاران گفت: «شما می‌دانستید که در 15 روز گذشته 2 بار بازیکنان ما اعتصاب کرده و تمرین نکرده‌اند؟ فقط آقای پورمحمدی حضور داشت. این را می‌دانستید؟ بنده خدا صبح و بعد از هر می‌رود شرکت مس و هیچ‌کس جوابش را نمی‌دهد. می‌دانید هزینه هواپیمایی که چارتر کردند از جای دیگری بوده و از جیب شخص دیگری بوده است؟  اگر تیم را نمی‌خواهید اعلام کنید. نمی‌دانید در رختکن تیم چه کسانی گریه می‌کنند. کسانی که روزهای خیلی سخت‌تر از این را دیده‌اند.»

در ادامه الهامی به دلیل گل نشدن موقعیت‌های گلزنی تیمش اشاره کرد و دلیل آن را نبودن تمرکز عنوان کرد: «از آن طرف هم هر فرصتی که درست می‌کنیم به گل تبدیل نمی‌شود، چون بازیکنان تمرکز ندارند. همه‌شان تحت فشار هستند. الان هرکسی هر حرفی دارد بگوید که منطقی جوابش را بدهم. مگر می‌شود تا دقیقه 36 تیم حریف به زمین ما نیاید، اما اینگونه ببازیم!؟ ابتدای حرف‌هایم به ملوان تبریک گفتم، اما از دقیقه 30 به ما فحش دادند. تیم مشکل دارد  و از دقیقه 35 به مربی‌شان فحش می‌دهند.» 

ساکت الهامی بار دیگر سکوتی 5-6 ثانیه‌ای داشت و حرف‌هایش را اینطور با اشاره به شرایط مس در گذشته از سر گرفت: «انگار مس پیش از این 20 قهرمانی داشته است. استقلال و پرسپولیس در بازی‌های اخیر خود چه نتایجی کسب کرده‌اند؟ پرسپولیس در هفت بازی گذشته چه کار کرده؟ حالا برویم خارجی‌. گواردیولا در بازی‌های اخیر خود چه کرده است؟ از اصحاب رسانه عذرخواهی می‌کنم، اما افرادی که روی سکو هستند مشخص است که خط گرفته‌اند.»

ادامه دارد...

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها