کد خبر: 701947
تاریخ انتشار :

پایان ال کلاسیک وی آسیا: حذف اولین مدعی قهرمانی

تیم ملی فوتبال کره جنوبی با پیروزی در ضربات پنالتی، از سد عربستان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهائی شد.

پایان ال کلاسیک وی آسیا: حذف اولین مدعی قهرمانی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، حساس‌ترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی میان کره جنوبی و عربستان به حساس‌ترین شکل ممکن پیش رفت و پس از گل تساوی کره جنوبی در دقیقه 9+90، این تیم در ضربات پنالتی موفق شد از سد حریف قدرتمند خود عبور کند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

این دیدار دو روی کاملا متفاوت داشت. هر چقدر که عربستان در نیمه نخست تیم برتر میدان بود، کره جنوبی در نیمه دوم و بخصوص در 25 دقیقه پایانی کاملا به روی دروازه سعودی‌ها خیمه زد و فرصت‌های پرشماری را از دست داد.

در نیمه نخست، عربستان ظرف پنج ثانیه، سه موقعیت بی‌نظیر را از دست داد. ابتدا ضربه سر صالح الشهری به تیرک برخورد کرد، در ادامه نوبت به علی لاجامی رسید تا ضربه سر او نیز به تیرک افقی اصابت کند و در ادامه نیز ضربه سر سالم الدوسری به شکل عجیبی توسط گلر کره جنوبی راهی کرنر شد.

عربستان در ابتدای نیمه دوم به گل نخست بازی رسید. ارسال بریک به سالم الدوسری رسید و این بازیکن نیز به صورت اتفاقی روی توپ اثر گذاشت و عبدالله ردیف در موقعیت تک به تک با دروازه، توانست با شوت بغل پای چپ گلزنی کند تا سعودی‌ها پیش بیفتند.

کره جنوبی در 20 دقیقه پایانی مسابقه حملات پرتعدادی را به روی دروازه حریف ترتیب داد که بالاخره در نهمین دقیقه از وقت‌های تلف‌شده به لطف ضربه سر جو کیو سئونگ توانست به گل تساوی دست پیدا کند تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در وقت‌های اضافه نیز گلی به ثمر نرسید تا ضربات پنالتی تکلیف تیم برنده را مشخص کند. سامی النجعی و عبدالرحمن غریب دو بازیکن النصر ضربات خود را از دست دادند تا کره‌ای‌ها در نهایت با نتیجه چهار بر دو و در مجموع با حساب پنج بر سه از سد عربستان بگذرند و راهی مرحله بعد شوند.

10 بهمن 1402 ساعت 22:47

پس از پارگی رباط صلیبی کیم سئونگ گیو، گلر شماره یک کره جنوبی، از بازی دوم، این چو هیون وو بود در دروازه تیمش ایستاد. با اینکه او مقابل اردن، مالزی و عربستان 6 گل دریافت کرده، ولی با مهار دو ضربه پنالتی بازیکنان عربستان، عامل اصلی صعود تیمش به دور بعد محسوب می‌شود. به همین دلیل، ستاره‌های کره یعنی سون هیونگ مین و هوانگ هی چان از او تشکر کردند.

10 بهمن 1402 ساعت 22:47

خوشحالی سون هیونگ مین و دیگر کره‌ای‌ها پس از صعود به دور یک چهارم نهایی.

10 بهمن 1402 ساعت 22:46

این لحظه‌ای است که چو هیون وو پنالتی عبدالرحمن غریب را مهار کرد.

10 بهمن 1402 ساعت 22:46

بدون شک احمد الکسار ستاره تیمش در این مسابقه بود. او سیوهای زیادی را به ثبت رساند.

10 بهمن 1402 ساعت 22:45

بازیکنان عربستان پس از شکست و حذف از جام ملت‌های آسیا، سجده کردند و سپس راهی رختکن شدند.

10 بهمن 1402 ساعت 22:41

هواداران عربستانی نیز روی سکوهای استادیوم در حال اشک ریختن هستند.

10 بهمن 1402 ساعت 22:41

اشک‌های عبدالله ردیف، زننده تک گل عربستان، پس از حذف سعودی‌ها...

10 بهمن 1402 ساعت 22:40

حرکت عجیب روبرتو مانچینی که پس از اینکه عبدالرحمن غریب پنالتی خود را از دست داد و در شرایطی که هنوز حذف عربستان قطعی نشده بود، کنار زمین را ترک کرد و به رختکن رفت.

10 بهمن 1402 ساعت 22:32

پایان بازیو بالاخره پس از 120 دقیقه پرهیجان و ضربات پنالتی حساس و نفس‌گیر، کره جنوبی موفق شد از سد عربستان عبور کند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

10 بهمن 1402 ساعت 22:30

پنالتی گل شدههانگ هی چان پشت ضربه بعدی کره جنوبی ایستاد و آن را به زیبایی وارد دروازه کرد تا کره جنوبی در ضربات پنالتی 4 بر 2 و در مجموع 5 بر 3 برنده شود.✅

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها