کد خبر: 703179
تاریخ انتشار :

جزئیات ضرب و شتم سون توسط لی کانگ!

جزئیات جدیدی از درگیری شدید بین دو ستاره کره جنوبی در حاشیه جام ملت‌های آسیا منتشر شده است.

جزئیات ضرب و شتم سون توسط  لی کانگ!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که شب گذشته روزنامه سان گزارشی شوکه‌کننده از درگیری بین سون هیونگ مین و لی کانگ این در حاشیه شام مشترک پیش از بازی با اردن منتشر کرده بود، حالا جزئیات بیشتری از این واقعه عجیب در وبسایت یونهاپ انتشار یافته است.

بر اساس این گزارش، همه چیز به شب قبل از بازی با اردن و جایی برمی‌گردد که بازیکنان برای شام مشترک دور یک میز جمع شدند. این مراسم معمولا جایی است که اعضای تیم برای دیدار فردا متحد و هم‌قسم می‌شوند اما چند بازیکن تیم شام را زودتر صرف کردند تا برای تنیس روی میز به محل دیگری در هتل بروند.

لی کانگ این (پاری سن ژرمن)، سئول یانگ وو (اولسان) و یونگ وو یونگ (اشتوتگارت)، سه بازیکنی بودند که شام خود را سریع‌تر خوردند و به محل دیگری رفتند. این در حالی است که هنوز نفراتی که دیرتر آمدند، شام را شروع هم نکرده بودند. به نظر، قرارداد بود سرمربی تیم در پایان مراسم شام سخنرانی کند و به نوعی به اعضای تیم انگیزه بدهد.

بنابراین زمانی که سون هیونگ مین سروصدای بازیکنان جوان پای میز پینگ‌پنگ را شنید، به شدت عصبانی شد و خواست که به عنوان کاپیتان آنها را متوقف کند.

در حالی که سون قصد داشت با اقدام لفظی آنها را متوقف کند، بازیکنان جوان به حرف او گوش نکردند و حتی لی کانگ این، با سون هیونگ مین دست به یقه شد. او می‌خواست مشتی به صورت کاپیتان کره بکوبد اما سون با دست خود مانع از این ضربه شد و برخورد دست لی با او، به در رفتگی انگشتش انجامید.

باوجود اینکه سایر بازیکنان تلاش کردند سون و لی کانگ این را از هم جدا کنند، اما در رفتگی انگشت کاپیتان کره، مسئله را کمی بغرنج کرد.

پس از آن، گزارش شد که بازیکنان ارشد به دیدار مربی کلینزمن رفته و درخواست کرده‌اند که لی کانگ این از بازی با اردن کنار گذاشته شود. اما سرمربی آلمانی توجهی به این درخواست بازیکنان باتجربه نکرد.

به نظر می‌رسد کلینزمن علاقه ویژه به لی کانگ این داشته و در این ماجرا نیز از بین سون هیونگ مین و لی کانگ این، طرف او را گرفته است. شاید یکی از دلایلش عملکرد درخشان لی کانگ این در شروع سرمربیگری کلینزمن باشد که به نوعی او را از اخراج نجات داد.

خبرگزاری دولتی کره ادعا کرده «درگیری بین بازیکنان ارشدی مانند لی کانگ این و سون هیونگ مین از نیمه دوم سال گذشته عمیق‌تر شده بود. در این میان به نظر می‌رسد 'حادثه پینگ‌پنگ' احساسات این دو بازیکن را منفجر کرده است.»

افشای این درگیری باعث شده تا بازخوانی جملات سون هیونگ مین بعد از بازی اردن مهم باشد: «فکر می‌کنم باید به این فکر کنم که آیا می‌توانم در آینده برای تیم ملی بازی کنم یا نه؟ و چون ممکن است مربی دیگر به من فکر نکند یا من [به بازی در تیم ملی] فکر نکنم.» البته کلینزمن گفت که خبرنگاران نباید این حرف‌های سون را جدی بگیرند.

با این حال، به نظر می‌رسد که درگیری درون تیم ملی فقط بین لی کانگ این و سون هیونگ مین نبوده است. بر اساس گزارش‌های خبرنگاران کره، بازیکنان در چند گروه سنی قرار داشتند و به خصوص در تمرینات گرم کردن، به صورت دسته دسته کار خود را دنبال می‌کردند و اعضای دسته‌ها نیز همیشه ثابت بود.

بازیکنان جوانی مانند لی کانگ این، سئول یانگ وو، جونگ وو یونگ، اوه هیون گیو، کیم جی سو باهم بودند و بازیکنان ارشدی مانند سون هیونگ مین، کیم جین سو، کیم یونگ کوون، لی جائه سون و هوانگ هی چان، موسوم به گروه 1996 با یکدیگر کار می‌کردند تا کاملا مشخص شود که شکاف عمیقی به وجود آمده است.

اما این دسته‌بندی نه فقط بر اساس سن بلکه بر پایه محل بازی آنها نیز بوده است. بازیکنانی که در کی لیگ حضور دارند، نوعی تبعیض را علیه خود احساس کرده و مدعی نگاه به بالا به پایین لژیونرها هستند.

در حین تمرین پیش از بازی مسابقات، خبرنگاران صحنه‌ای را شکار کردند که در آن یک مهاجم لژیونر از مدافع داخلی که سخت با او درگیر بود ناراضی شد و با ضربه محکم به توپ خشم خود را از بین برد.

پس از پایان بازی خارج از خانه مقابل چین در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2026 آمریکای شمالی و مرکزی آسیا در نوامبر سال گذشته، بازیکنان اروپایی مانند سون هیونگ مین، کیم مین جائه، هوانگ هی چان و لی کانگ این بازگشتند. با اجاره هواپیمای اجاره‌ای با هزینه شخصی خود به کره سفر کنند تا زودتر به کره برگردند.

این موضوع اگرچه با تائید کلینزمن و فدراسیون بود اما ناراحتی شدید بازیکنان کی لیگ را به همراه داشت و باعث شد تا آنها به شدت از این تصمیم ناراحت شوند.

به نظر می‌رسد در حالی که فدراسیون کره امیدوار بود از قدرت رهبری و سازماندهی کلینزمن برای مدیریت ستاره‌های کره بهره ببرد اما این اتفاق رخ نداد و حالا در فاصله 24 ساعت تا مسئله رسیدگی به عملکرد کلینزمن، انتشار این گزارش ضربه شدیدی به وجهه او زده است.

یونهاپ نیوز که منتقد شماره یک یورگن کلینزمن است نوشته: «جدایی بین فوتبال کره و مربی کلینزمن، چه از طریق استعفا یا اخراج، اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد.» اما غرامت 100 میلیاردی شاید جلوی تصمیم برای اخراج را بگیرد، باید حداقل 24 ساعت دیگر منتظر ماند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها