کد خبر: 706262
تاریخ انتشار :

اولین واکنش به هت‌تریک تاریخی در والیبال ایران

مدیرعامل باشگاه شهداب یزد به سومین صعود پیاپی این تیم به فینال لیگ برتر والیبال ایران واکنش نشان داد.

اولین واکنش به هت‌تریک تاریخی در والیبال ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، شهداب یزد بعد از سه جدال سخت و نفس‌گیر نهایتا موفق شد با شکست شهرداری ارومیه به فینال رقابت‌های لیگ برتر والیبال ایران صعود کند. این سومین بار پیاپی بود که شهداب دست به این کار بزرگ زد که به نوعی یک تاریخ‌سازی هم به شمار می‌آمد.

به همین بهانه گفت‌وگویی با مدیرعامل موفق این باشگاه انجام دادیم که اینجا مشروح صحبت‌های امیر شرافت با ورزش سه را می‌خوانید.

صعود سه‌باره به فینال تاریخ‌سازی بود 

فکر می‌کنم در تاریخ لیگ برتر والیبال دومین بار است که این اتفاق افتاده و یک تیم سه بار پیاپی به فینال رسیده است. بعد از بانک سرمایه که شرایط خاص خودش را داشت و یک تیم پرستاره به شمار می‌آمد این دومین بار بود که یک تیم سه بار به فینال لیگ برتر صعود می‌کند. شهداب همچنین به اولین تیم شهرستانی تبدیل شد که این اتفاق برایش رقم می‌خورد.

خریدهای اسمی نه، اما درست انجام دادیم

با توجه به نظر سرمربی تیم در ابتدای فصل یک برنامه بدنسازی خیلی فشرده داریم که این باعث می‌شود در اوایل فصل بدن بچه‌ها در شرایط آرمانی نباشد، اما رفته رفته شرایط تغییر می‌کند و به اوج آمادگی می‌رسند. در سه سال گذشته همواره تیم ما قهرمان دور برگشت می‌شد. اگرچه خریدهای ما در نیم فصل اسمی نبودند، اما این کار کاملا بابرنامه انجام شد. هم سعید جواهری و هم بهنام حاجی‌پور باعث ایجاد تغییر و تحول در تیم ما شدند. در مورد میثم صالحی هم خدا را شکر این سرمایه‌گذاری جواب داد. اگرچه او هنوز هم خیلی از ناحیه کتف درد دارد، ولی بسیار برای ما عالی بازی می‌کند.

شانس دو تیم در فینال برابر است

حریف تیم قابل احترامی است و از اکثر بازیکنان ملی‌پوش برخوردار است، ولی باشگاه ما شخصیت قهرمانی دارد و به علاوه آن تجربه بازیکنان می‌تواند خیلی به ما کمک کند. به نظر من شانس برابر است و نقطه عطف باشگاه ما حضور پرشور هواداران است. مطمئنم در بازی فینال حتی بیشتر از دیدار مقابل ارومیه به سالن خواهند آمد و تیم را مورد تشویق قرار خواهند داد و این می‌تواند نقطه قوت ما نسبت به سیرجان باشد.

روز اول ۵۰ تماشاگر داشتیم

من قاطعانه می‌گویم در سه بازی که انجام شد حتی یک مورد بی‌احترامی از سمت هواداران شهداب به حریف نشد.  سمت ارومیه هم همینگونه بوده اما به هر حال چند تماشاگرنما این وسط پیدا می‌شود. ارومیه قطعا یکی از قطب‌های والیبال کشور است، معدن این رشته است و والیبال در خون مردم این شهر جریان دارد و طبیعی بوده که آن‌همه تماشاگر برای آنها بیاید، همان‌طور که در مورد گنبد و آمل چنین شرایطی وجود دارد، ولی ما از شهرستانی صحبت می‌کنیم که نهایتا ۱۰ سال است در لیگ برتر حضور داشته و در سی سال گذشته یک ملی‌پوش داشته است. بعد از گذشت این‌همه سال حالا باشگاه شهداب هر سال یک ملی‌پوش یزدی به رده‌های سنی مختلف تیم ملی تحویل می‌دهد. از طرف دیگر روز اولی که ما شروع کردیم نهایتا ۵٠ تا ۶٠ تماشاگر داشتیم. اینکه الان ظرفیت ورزشگاه ما پر می‌شود، اتفاق فوق‌العاده‌ای است. من مطمئنم حتی اگر ٢٠ یا ٣٠ اتوبوس هم وجود داشت، همه آنها برای آمدن به سالن پر می‌شد. این یک انقلاب است. خود اعضای تیم ارومیه از سرمربی تا بقیه به ما می‌گفتند که ما فکر نمی‌کردیم یک روزی تیمی بتواند در تماشاگر با ما رقابت کند.  

بعضی صحبت‌ها حرفه‌ای نیست

سرمربی محترم شهرداری بارها در مصاحبه‌های خود غیرحرفه‌ای صحبت کردند. درست است بازیکنانی مثل رضا رضایی و محمد ولی‌زاده از ارومیه و ایلشن داوودی‌پور از گنبد هستند و آن استعداد ذاتی در وجودشان هست ولی محمد ولی‌زاده پنج سال است که در شهداب حضور دارد و امثال او و رضا رضایی را شهداب به والیبال معرفی کرده است. ما به نوعی این‌ها را بازیکن بومی خودمان می‌دانیم. ما برای این بازیکنان زحمت کشیده‌ایم و بچه‌ها هم تمام توان خودشان را گذاشته‌اند و به اینجا رسیده‌اند. اگر ان‌شاءالله این اتفاق بیفتد و ما امسال قهرمان شویم به نظرم یک اتفاق منحصر به فرد است که یک تیم با پاسور بیست ساله به این افتخار برسد.

باید بتوانی بازیکن بسازی

ما پارسال یک تیم اسمی با بازیکنانی مثل امیر غفور، مهدی مهدوی، مسعود غلامی و میثم صالحی در اختیار داشتیم اما امسال تیم ما با پاسور، دریافت‌کننده و سرعتی‌‌های بیست ساله به این نقطه رسید. منظور ما این است که بازیکن بسازی و با بازیکنان خودت این کار را انجام دهی، وگرنه هیچکس شک ندارد که ارومیه معدن والیبال است و حق به گردن این رشته ورزشی دارد. ولی صحبت ما در مورد باشگاه است که باعث شده بازیکنانی مثل محمد ولی‌زاده، سینا نیکپور، رضا رضایی و بقیه به اینجا برسند.

دیگر نمی‌دانم که چه کار باید بکنیم

در تیم ارومیه استاندار، شهردار همه و همه پشت تیم بودند و یک فراخوان عمومی زده شد که این همه تماشاگر به تهران آمدند اما در مورد باشگاه شهداب مردم خودجوش از سراسر استان یزد این اتفاق را رقم زدند. تا حالا تیمی در استان یزد نداشتیم که از شهرستان‌های استان مثل بافق، اردکان میبد و... برایش تماشاگر بیاید. یک اتحاد مثال‌زدنی به وجود آمد. دیگر نمی‌دانم چه کار باید بکنیم. این تیم غرور استان یزد شده و از مسئولان خواهش می‌کنم که پای کار بیایند و حمایت کنند. ما از اول می‌گفتیم شهداب استان یزد که شاید برای خیلی‌ها خوشایند نبود اما خوشحالیم که حالا این اتفاق افتاده و شهداب تیم همه مردم استان یزد است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها