کد خبر: 706371
تاریخ انتشار :

اسدی، شهریار و رحمان: کفش طلا به شرط رکورد شکنی

دیدار امروز تراکتور و سپاهان و حضور 3 بازیکن مدعی آقای گلی بهانه‌ای بود برای بررسی آقای گل‌های ادوار مختلف لیگ برتر.

اسدی، شهریار و رحمان: کفش طلا به شرط رکورد شکنی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، در روزهایی که به هفته های پایانی لیگ برتر در حال نزدیک شدن هستیم، رقابت برای کسب عناوین فردی هم مانند کورس قهرمانی و فرار از منطقه سقوط به حساسیت بالایی رسیده و بازیکنان برای کسب عنوان آقای گلی تلاش می‌کنند، سه بازیکن بیشترین شانس را برای کسب این عنوان دارند و چند بازیکن دیگر هم در تلاش هستند تا خود را به آنها نزدیک کنند.

دیدار تراکتور و سپاهان رقابتی جذاب خواهد بود که 3 بازیکن صدرنشین جدول گلزنان برای گلزنی تلاش خواهند کرد، رضا اسدی و شهریار مغانلو از سپاهان با 10 گل و رحمان جعفری مهاجم تراکتور با 9 گل شانس بالایی برای آقای گلی خواهند داشت، با توجه به دیدارهای عقب افتاده و بازی‌های باقی‌مانده آنها شانس این را خواهند داشت تا تعداد گل‌های خود را افزایش دهند و با حفظ روند گلزنی در صدرجدول قرار بگیرند.

مغانلو و اسدی علاوه بر بازی مستقیم مقابل تراکتور یک دیدار عقب‌افتاده مقابل ذوب آهن را هم پیش رو دارند تا فاصله خود را با رحمان جعفری بیشتر از قبل کنند و در صدر جدول گلزنان قرار بگیرند.

نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده این 3 بازیکن رضا جعفری وینگر ملوان است که 7 گل به ثمر رسانده است، البته شهاب زاهدی هم با این تعداد گل در کورس آقای گلی حضور داشت که در نیم فصل مسابقات لیگ برتر را به مقصد لیگ ژاپن ترک کرد.

حضور 7 بازیکن شش گله این شانس را به آنها می‌دهد که در صورتی که در مسابقات آینده در هر مسابقه بیش از یک گل به ثمر برسانند فاصله خود را با بازیکنان بالانشین جدول گلزنان کمتر کنند، زنده‌روح، سرآبادانی، سحرخیزان، لیموچی، آقایی‌پور و گولسیانی بازیکنانی هستند که می‌توانند در ادامه فصل مدعی شوند اما با توجه به پست‌های بعضی از این بازیکنان و فاصله زیادی که با دروازه حریف دارند انتظار زیادی خواهد بود و به نظر می‌رسد که اسدی، مغانلو و جعفری در ادامه فصل از رقبای خود جدا خواهند شد و آقای گل بین این بازیکنان خواهد بود.

با توجه به دیدارهای باقی‌مانده و فرم ایده‌آلی که هر سه مهاجم در اختیار دارند، به نظر شما کدام بازیکن در نهایت به عنوان آقای گلی لیگ برتر خواهد رسید؟ یکی از زوج هجومی سپاهان یا مهاجم هدف و گلزن تراکتور؟

در ادامه به بررسی آقای گل‌های ادوار مختلف لیگ برتر خواهیم پرداخت و دوره‌های مختلف لیگ برتر را بررسی می‌کنیم:

لیگ برتر 1380-1381

اولین دوره لیگ برتر با آقای گلی یک بازیکن ناآشنا از ابومسلم همراه شد، رضا عنایتی در اولین دوره لیگ برتر با 17 گل بالاتر از علی‌اصغر مدیر روستا، رسول خطیبی، خداداد عزیزی و دیگر مهاجمان برجسته فوتبال ایران در صدر گلزنان قرار گرفت.

رضا عنایتی 17 گل (ابومسلم)

علی‌اصغر مدیر روستا 11 گل (پاس)

سهراب انتظاری 9 گل (پرسپولیس)

لیگ برتر 1381-1382

دومین دوره لیگ برتر با درخشش بازیکنان سپاهان و حضور دو ستاره این تیم در جدول گلزنان همراه شد، ادموند بزیک با 13 گل در صدر جدول گلزنان قرار گرفت و محرم نویدکیا هافبک فوق‌العاده این تیم هم 12 گل به ثمر رساند، در این فصل علی علیزاده مهاجم فجرسپاسی گلزن جدید لیگ برتر بود که با 9 گل در کورس آقای گلی حضور داشت.

ادموند بزیک 13 گل (سپاهان)

محرم نویدکیا 12 گل (سپاهان)

رضا عنایتی 11 گل (ابومسلم)

لیگ برتر 1382-1383

بازگشت علی دایی به لیگ برتر با آقای گلی او همراه شد و با فاصله نسبتا زیاد نسبت به آرش برهانی و رضا عنایتی در صدر جدول گلزنان قرار گرفت، در این فصل جواد نکونام و مهدی رجب‌زاده هم با گل‌هایی که به ثمر رسانده بودند در کورس آقای گلی قرار داشتند.

علی دایی 16 گل ( پرسپولیس)

آرش برهانی 12 گل (پاس)

رضا عنایتی 11 گل ( استقلال)

لیگ برتر 1383-1384

بازگشت آقای گل اولین دوره لیگ برتر به صدر جدول گلزنان و رقابت جذابی که با فریدون فضلی و رسول خطیبی داشت یکی از بهترین‌های ادوار مختلف لیگ برتر بود، ایمان مبعلی و علی دایی هافبک و مهاجم صبا و فولاد هم در کورس آقای گلی حضور داشتند.

رضا عنایتی 20 گل (استقلال)

رسول خطیبی 14 گل (سپاهان)

فریدون فضلی 14 گل (ابومسلم)

لیگ برتر 1384-1385

سومین فصلی که رضا عنایتی به عنوان آقای گلی رسید، او در این فصل بیشتر از دو فصل دیگر گلزنی کرد و در صدر گلزنان قرار گرفت، فریدون فضلی، مهدی رجب‌زاده، علی دایی و جواد کاظمیان بازیکنانی بودند که مانند سال‌های گذشته در جدول گلزنان حضور داشتند، همچنین زوج هجومی رضا عنایتی سیاوش اکبرپور هم در این فصل 11 گل به ثمر رساند تا به همراه عنایتی 32 گل در طول فصل به ثمر رسانده باشند.

رضا عنایتی 21 گل (استقلال)

فریدون فضلی 17 گل (استقلال اهواز)

مهدی رجب‌زاده 14 گل (ذوب آهن)

لیگ برتر 1385-1386

اولین بازیکن خارجی که به عنوان آقای گلی رسید در این فصل به ثبت رسید، دنی اولروم مهاجم نیجریه‌ای ابومسلم به همراه مهدی رجب‌زاده و بالاتر از فریدون فضلی در صدر جدول گلزنان قرار گرفت و عنوان آقای گلی را به نام خود ثبت کرد.

دنیل اولروم 17 گل (ابومسلم)

مهدی رجب زاده 17 گل (ذوب آهن)

فریدون فضلی 13 گل (استقلال اهواز)

لیگ برتر 1386-1387

رقابت جذاب محسن خلیلی و هادی اصغری تا هفته پایانی لیگ برتر ادامه داشت و آنها مشترکا با 18 گل در صدر جدول گلزنان قرار گرفتند و پس از آن ابراهیم توره با 13 گل در رتبه سوم قرار گرفت.

محسن خلیلی 18 گل (پرسپولیس)

هادی اصغری 18 گل ( راه آهن)

ابراهیم توره 13 گل (پیکان)

لیگ برتر 1387-1388

آرش برهانی در این فصل با 20 گل به عنوان آقای گلی رسید و اشپیتیم آرفی، مهاجم آلمانی پیام، در رتبه بعدی حضور داشت، ایگور کاسترو و افشین چاووشی، مهاجم داماش گیلان، هم در طول فصل در جدول گلزنان حضور داشتند.

آرش برهانی 20 گل (استقلال)

اشپیتیم آرفی 18 گل (پیام خراسان)

ایگور کاسترو 16 گل (ذوب آهن)

لیگ برتر 1388-1389

اولین آقای گل عراقی فوتبال ایران عماد رضا بود، در این فصل یک رقابت تمام خارجی وجود داشت و ابراهیم توره به همراه ادینهو برای آقای گلی تلاش می‌کردند.

عماد رضا 19 گل (سپاهان)

ابراهیم توره 18 گل (سپاهان)

ادینهو 14 گل (مس کرمان)

لیگ برتر 1389-1390

رضا نوروزی در این فصل بالاترین تعداد گل در طول یک فصل را به ثمر رساند و کریم انصاری‌فرد جوان و ادینهو هم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند.

رضا نوروزی 24 گل (فولاد خوزستان)

ادینهو 22 گل (مس کرمان)

کریم انصاری‌فرد 20 گل (سایپا)

بولت ذوب آهنلیگ برتر 1390 - 1391

کریم انصاری‌فرد در این فصل اولین عنوان آقای گلی خود را به دست آورد، فونیکه سی و رضا عنایتی هم در این فصل عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند و با فاصله کم در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

کریم انصاری‌فرد 21 گل (سایپا)

فونیکه سی 20 گل (نفت آبادان)

رضا عنایتی 18 گل (صبای قم)

بولت ذوب آهنلیگ برتر 1391-1392

سیدجلال رافخایی مهاجم ملوان در این فصل یک آقای گل جدید به لیگ برتر اضافه کرد و سیدمهدی سیدصالحی و محمدرضا خلعتبری به همراه مصطفی شجاعی در کورس آقای گلی قرار داشتند.

سیدجلال رافخایی 19 گل (ملوان)

سیدمهدی سیدصالحی 16 گل (تراکتورسازی)

محمدرضا خلعتبری 14 گل (سپاهان)

لیگ برتر 1392-1393

دومین عنوان آقای گلی کریم انصاری‌فرد در فصلی رقم خورد که تعداد گل‌های زیادی به ثمر نرسید و در طول نیم فصل اول رضا عنایتی با 10 گل در صدر جدول وجود داشت اما در نیم فصل دوم شرایط متفاوت شد و انصاری‌فرد عنوان آقای گلی را به دست آورد.

کریم انصاری‌فرد 14 گل (سایپا)

غلامرضا عنایتی 13 گل ( صبا )

رضا نوروزی 11 گل ( نفت تهران )

لیگ برتر 1393-1394

مهاجم برزیلی مس در این فصل عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و بالاتر از سجاد شهباززاده و مهدی شریفی به عنوان آقای گلی رسید.

لوسیانو ادینهو 20 گل (مس کرمان)

سجاد شهباززاده 12 گل (استقلال)

مهدی شریفی 12 گل (سپاهان)

لیگ برتر 1394-1395

مهاجم بوشهری پرسپولیس اولین عنوان آقای گلی خود را به دست آورد و شروعی بود برای عملکرد فوق‌العاده او در فوتبال ایران، محمد ابراهیمی وینگر گسترش و امید ابراهیمی هافبک دفاعی استقلال در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

مهدی طارمی 16 گل (پرسپولیس)

محمد ابراهیمی 11 گل (گسترش فولاد)

امید ابراهیمی 10 گل (استقلال)

لیگ برتر 1395-1396

طارمی در این فصل هم بهتر از سال گذشته ظاهر شد و 18 کل به ثمر رساند و در مهاجم تازه جدا شده پرسپولیس در ترکیب فولاد خوزستان درخشان ظاهر شد و 16 گل به ثمر رساند و گادوین منشا در رتبه سوم حضور داشت.

مهدی طارمی 18 گل (پرسپولیس)

ساسان انصاری 16 گل (فولاد)

گادوین منشا 15 گل (پیکان)

لیگ برتر 1396-1397

پس از جدایی مهدی طارمی این بار نوبت به علی علیپور رسید تا فصل درخشانی را پشت سر بگذارد و 19 گل با اقتدار به عنوان آقای گلی برسد، مرتضی تبریزی و لوسیانو پریرا در رتبه‌های بعدی حضور داشتند.

علی‌ علی‌پور 19 گل (پرسپولیس)

مرتضی تبریزی 13 گل (ذوب آهن)

لوسیانو پریرا 12 گل (صنعت نفت آبادان)

لیگ برتر 1397-1398

مهاجم بلندقامت و سرزن سپاهان با نمایش خوبی که داشت به همراه دیگر برزیلی فوتبال ایران لوسیانو پریرا مشترکا به عنوان آقای گلی رسید و پس از آنها علی علیپور آقای گل فصل گذشته در رتبه سوم حضور داشت.

کیروش استنلی 16 گل (سپاهان)

لوسیانو پریرا 16 گل (فولاد)

علی علیپور 14 گل (پرسپولیس)

لیگ برتر 1398-1399

مهاجم بلندقامت استقلال در این فصل با توجه به اینکه بازی‌های زیادی را به دلیل مصدومیت از دست داد اما نقش ویژه‌ای در این تیم ایفا کرد و 15 گل به ثمر رساند و در رتبه‌های بعدی شهریار مغانلو و علی علیپور حضور داشتند.

شیخ دیاباته 15 گل (استقلال)

شهریار مغانلو 13 گل (پیکان)

علی علیپور 12 گل (پرسپولیس)

بولت ذوب آهنلیگ برتر 1399-1400

سجاد شهباززاده در این فصل آمار فوق‌العاده‌ای در گلزنی به نام خود ثبت کرد و 20 گل به ثمر رساند، گادوین منشا و محمد عباس‌زاده هم در کورس آقای گلی حضور داشتند اما سجاد با اقتدار به این عنوان دست پیدا کرد.

سجاد شهباززاده 20 گل (سپاهان)

گادوین منشا 14 گل (گل‌گهر)

محمد عباس‌زاده 12 گل (تراکتور)

لیگ برتر 1400-1401

در فصل قهرمانی استقلال مدعی‌های زیادی در بین گلزنان برتر وجود نداشت و گادوین منشا فقط با 14 گل به عنوان آقای گلی رسید، کوین یامگا در رتبه دوم حضور داشت و شهریار مغانلو با 9 گل در رتبه بعدی حضور داشت.

گادوین منشا 14 گل ( مس رفسنجان)

کوین یامگا 10 گل (استقلال)

شهریار مغانلو 9 گل (پیکان)

لیگ برتر 1401-1402

شهریار مغانلو آقای گل فصل گذشته لیگ تا هفته پایانی لیگ برتر رقابت جذابی را با مهدی قایدی و رضا اسدی داشت و تا هفته انتهایی تکلیف آقای گلی مشخص نشده بود اما در نهایت او با 13 گل به عنوان آقای گلی لیگ رسید.

شهریار مغانلو 13 گل (سپاهان)

مهدی قایدی 12 گل (استقلال)

رضا اسدی 11 گل (تراکتور)

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها