کد خبر: 619569
تاریخ انتشار :

ولایتی : سیاست ما تغییر نمی کند

ایرنا- علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل در پیامی ضمن تبریک پیروزی عظیم ملت بزرگ و مظلوم فلسطین گفت:سیاست جمهوری اسلامی ایران در مورد مهم‌ترین مسئله جهان اسلام یعنی فلسطین، سیاستی ثابت و تغییرناپذیر است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، در متن پیام مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل به شرح ذیل است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم

مردم شریف و بزرگ فلسطین و محور مقاومت یک بار دیگر ثابت نمودند که ایستادگی در برابر متجاوزان به عنوان یک فرهنگ اسلامی و قرآنی و متاثر از کلام وحی که فرمود "فاستقم کما امرت" در این مصاف نابرابر تعیین کننده است و خداوند به وعده حق خویش  که همانا نصر الهی است عمل کرده و آن را شامل مردمانی که با تقدیم ده‌ها شهید، در اوج شهامت در برابر رژیم خون خوار صهیونیستی پایداری  کرده اند می کند.

مسلمانان و آزادی خواهان جهان یک بار دیگر شاهد هستند انتفاضه که با سنگ در آغاز قرن ۲۱ آغاز شد با قدرت رو به تزاید موشکی خود، توازن قوا را به نفع مردم مظلوم فلسطین تغییر داد و این رژیم تابن دندان مسلح، تسلیم اراده و مقاومت ملت شجاع فلسطین شد که با ایثارگری در جهت احقاق حقوق مسلم خویش دفاع و ایستادگی کردند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، آزمون این چند روز، ملت فلسطین را سرافراز کرد.

آنچه که در غزه گذشت نمایش وعده حق الهی بود که" ما رَمَیْتَ إِذْ رَمَیْتَ وَ لکِنَّ اللهَ رَمی".

استمرار روند پیروزی‌های مقاومت در جنگ های ۲۲ روزه، ۸ روزه، ۵۱ روزه، ۳ روزه و اخیراً جنگ ۱۲ روزه و ان شاءالله پیروزی های نزدیک دیگر، شکست های متوالی تاثیرگذاری را بر رژیم اشغالگر قدس بر جای گذاشت و تمامی نبردهای نظامی و تجاوز کارانه بر مردم مظلوم فلسطین مبتنی بر دکترین جنگ پیش‌دستانه رژیم غاصب صهیونیستی را ناکام گذارد و نشان داد این دولت غاصب حتی توان حفظ امنیت خود و شهروندانش را نیز ندارد.

خداوند متعال را باید بر این نعمت عظیم و غرورآفرین در زبونی دشمنان و بدخواهان، رسوایی و بی آبرویی آنان‌، وارد شدن تبعات سنگین حیثیتی و روحی و روانی، پیامدهای اقتصادی، مشخص شدن ضعف ساختاری و پوشالی بودن هیمنه دفاعی و ... شکر کرد که پیروزی نهایی و نابودی این رژیم غاصب کودک کش را قطعی و نزدیک تر کرده است.

از سوی دیگر پیروزی در این جنگ نابرابر، افزایش روحیه امید و اعتماد به نفس مردم و گروه های فلسطینی، وحدت تمامی مردم و گروه های فلسطینی در سرزمین های اشغالی، اراضی ۴۸، اردوگاه ها و مردم غزه و تغییر مبادله قدرت را رقم زد و کشیده شدن عمق مبارزه به تمامی سرزمین های اشغالی، امید به پیروزی های بیشتر و سریع تر را نوید بخشید و گزینه مقاومت به عنوان بهترین و تنها ترین راه حل مبارزه و پیروزی را نمایان تر ساخت.

این پیروزی، شکست روند مذاکرات و سازش در سال های اخیر و اینکه حق تنها با زبان جهاد و مقاومت گرفتنی است را بر دولت مستبد صهیونیستی دیکته کرد و در سطح منطقه‌ای نیز بر طرح معامله قرن، عادی سازی روابط کشورهای مرتجع و وابسته عربی و شکست استراتژی های جبهه غربی، عبری و عربی خط بطلان کشید و پس از تلاش برای به حاشیه راندن مساله اول فلسطین با تدارک جنگ های نیابتی، قومی و مذهبی توسط  گروه‌های تکفیری به عنوان عمال و مزدوران اصلی اجرای طرح های راهبردی رژیم صهیونیستی و نظام سلطه، بار دیگر مساله فلسطین، محور اصلی و قطعی جهان اسلام و وحدت مسلمانان شد.

همان گونه که در طول این جنگ بیرحمانه در تماس تلفنی با سران حماس، جهاد اسلامی و ... اراده و عزم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین، انتفاضه و همه رزمندگان شجاع خط مقدم این جبهه، فرماندهان و رهبران آنها اعلام شد، بار دیگر می بایست تاکید کرد سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران در مورد مهمترین مساله جهان اسلام یعنی فلسطین، سیاستی ثابت و تغییر ناپذیر است تا با پیروزی نهایی، به دوران تجاوز و اشغال سرزمین مقدس اسلامی پایان داده شود.

این موفقیت عظیم و پیروزی بزرگ و تاریخی را که هیمنه پوشالی رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی را بر همگان ثابت کرد به تمامی مردم شریف فلسطین، رزمندگان، جبهه مقاومت و به ویژه خانواده های معزز شهدا تبریک می گویم و بی تردید استمرار مقاومت و مبارزه با دشمن صهیونیستی و روند رو به رشد پیروزی‌ها از آغاز هزاره سوم، نوید بخش پیروزی های نهایی امت اسلامی بر رژیم جعلی، پوشالی و غاصب صهیونیستی خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما